پهن‌پیکرترین بالگرد ترابری جهان از روسیه می‌آید

کدخبر: 456723
تولید انبوه بالگرد Mi-26T2V روسیه که سنگین‌ترین بالگرد ترابری جهان به شمار می‌آید تا پایان سال جاری میلادی صادر می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «آندری بوگینسکی» مدیر عامل شرکت تولید بالگرد روسیه گفت که مجوز تولید انبوه بالگرد Mi-26T2V که سنگین‌ترین بالگرد ترابری جهان به شمار می‌آید، تا پایان سال جاری میلادی صادر می‌شود.

وی که با خبرگزاری تاس مصاحبه می‌کرد، با اشاره به اینکه این بالگرد در مراحل نهایی اخذ مجوز قرار دارد، گفت تنها چند پرواز دیگر باقی مانده  تا آزمایش‌های پروازی بالگرد Mi-26T2V به پایان برسد.

بوگینسکی اضافه کرد: «ما انتظار داریم که این پروازها تا پایان سال انجام شود. البته ما پیشتر نخستین مجموعه از بالگردهای Mi-26T2V را به نیروهای روسیه تحویل داده‌ایم».

بالگرد به روز شده Mi-26T2V نخستین پرواز خود را در آگوست 2018 انجام داد. «الکسی کریورچکو» معاون وزیر دفاع روسیه در ماه مارس 2019 گفته بود که این وزارتخانه 10 بالگرد Mi-26T2V خریداری خواهد کرد.

M92jHyc4Gakz
بالگرد ترابری Mi-26T2V

بالگردی پهن پیکر سنگین بوده که برای حمل و نقل و ترابری در ارتش استفاده می‌شود و ظرفیت حمل بار آن 20 تن است.

این بالگرد که به مجموعه یکپارچه آویونیک NPK90-2V مجهز است عملکرد آن را در روز و شب برای پرواز در حال خودکار و رسیدن به نقطه از پیش تعیین شده و انجام فرود  فراهم می‌کند.

مجموعه‌های دفاعی این بالگرد به گونه‌ای است که آن را در برابر سامانه‌های موشکی دفاع هوایی محافظت می‌کند. این بالگرد برای انجام عملیات و پرواز به پنج کادر پروازی و خدمه نیاز دارد.

از سوی دیگر مقام‌های روسیه خبر داده‌اند که نخستین پرواز جنگنده نسل پنجمی چک میت برای سال 2023 برنامه‌ریزی شده و تولید انبوه آن در سال 2026 خواهد بود.

چک‌میت یک جنگنده پنهانکار چند منظوره تک موتوره، تک صندلی نسل پنجم و هواپیمای تاکتیکی سبک توسعه یافته سوخو است.

بر اساس گزارش‌ها این هواپیما دارای قابلیت برخاست و فرود کوتاه در پیکربندی اصلی خود است وهمچنین از سامانه پشتیبانی لجستیکی «ماترویشکا» مجهز به هوش مصنوعی برای روال ساده تعمیر و نگهداری استفاده می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما