مرندی: غربیها عمدا وقت‌کشی کردند تا ایران را فریب دهند

کدخبر: 482184
اقتصادنیوز: مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران درباره مذاکرات احیای برجام گفت: مشکلاتی بین مسکو و واشنگتن وجود دارد، ولی مانع اصلی، مخالفت آمریکا با رفع همه تحریمهاست. غربیها نیز نقش مثبتی در مذاکرات نداشتند و عمدا وقت‌کشی کردند تا ایران را فریب دهند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، محمد مرندی مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران درباره مذاکرات وین برای احیای برجام گفت که پاسخ آمریکا به مطالبات ایران، به تعویق افتاده است.

مرندی به شبکه خبری المیادین گفت: «طرف آمریکایی تا به این لحظه، مخالف رفع همه تحریمهاست و ایران این مسئله را نمی‌پذیرد».

وی با بیان اینکه ربودن نفتکش ایرانی [توسط آمریکا] یک مسئله غیر قابل قبول برای ایران است، خاطر نشان کرد: «مشکلاتی بین مسکو و واشنگتن وجود دارد، ولی مانع اصلی، مخالفت آمریکا با رفع همه تحریمهاست».

وی با اشاره به اینکه، غربیها نیز نقش مثبتی در مذاکرات نداشتند، گفت که این کشورها، عمدا وقت‌کشی کردند تا ایران را فریب دهند.

وی با بیان اینکه طرف غربی پس از بحران اوکراین، برای حصول توافق، عجله دارد، تأکید کرد: «اروپاییها و آمریکاییها می‌خواهند این واقعیت را پنهان کنند که خواستار لغو تحریم و دادن تضمین نیستند».

در همین ارتباط، «استفانی القاق» نماینده انگلیس در مذاکرات هسته ای وین از ایجاد وقفه در گفت وگوهای وین ابراز تاسف کرد. وی در پیامی توییتری نوشت: «عمیقا از وقفه در گفت‌وگوهای وین ناامید شدم. توافقی جامع و عادلانه روی میز، آماده برای نتیجه گیری قرار دارد».

نماینده انگلیس در مذاکرات هسته‌ای اضافه کرد: «ایران و آمریکا سخت برای حل موضوعات نهایی کار کرده‌اند. تروئیکای اروپایی نیز هم اکنون آماده به سرانجام رساندن این توافق هستند عوامل خارجی باید طی روزهای آتی حل شوند در غیر این صورت احتمالا توافق از بین خواهد رفت».

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی