شکایت ترامپ از هیلاری کلینتون/ رئیس جمهوری سابق کوتاه نمی‌آید

کدخبر: 484771
دونالد ترامپ از هیلاری کلینتون شکایت کرده و مدعی شده است که آنها با مرتبط کردن کمپین او به روسیه سعی در تقلب در انتخابات سال ۲۰۱۶ داشتند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا از هیلاری کلینتون و دیگر دموکرات‌ها شکایت کرده و مدعی شده است که آنها با مرتبط کردن کمپین او به روسیه سعی در تقلب در انتخابات سال ۲۰۱۶ داشتند.

 در این دادخواست نام گروه گسترده‌ای از شخصیت‌هایی که ترامپ سال‌ها متهم به سازماندهی توطئه‌ای عمیق علیه خود کرده است، از جمله جیمز کومی، رئیس سابق اف‌بی‌آی و دیگر مقامات اف‌بی‌آی ذکر شده است.

در ین دادخواست که در دادگاه فدرال در فلوریدا ثبت شده، آمده است: «مدافعان تحت پوشش تحقیقات مخالف، تجزیه و تحلیل داده‌ها و دیگر حیله‌های سیاسی، بدخواهانه به دنبال تحت تأثیر قرار دادن اعتماد عمومی بودند. آنها با یک هدف منفرد و منفعت طلبانه با هم کار کردند: تحقیر دونالد ترامپ.»

این شکایت در بیش از ۱۰۸ صفحه، علیه بسیاری از مخالفان سیاسی ترامپ مطرح شده و نارضایتی‌هایی را که او سال‌ها از آن شکایت کرده است را برجسته می‌کند. این دادخواست ادعا می‌کند که دموکرات‌ها و مقامات دولتی مرتکب جرم‌هایی شده‌اند؛ از یک توطئه دزدی گرفته تا تعقیب بدخواهانه، کلاهبرداری رایانه‌ای و سرقت داده‌های مخفی اینترنتی. در این دادخواست بیش از ۲۴ میلیون دلار هزینه و خسارت اعلام شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی