اظهارات ریابکوف درباره گفت‌وگوهای امنیتی با آمریکا

کدخبر: 488548
اقتصادنیوز: معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو از یافتن راه‌حلی سازنده برای مشکلات موجود بر اساس اصل "غیرقابل تقسیم بودن امنیت" استقبال می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ایالات متحده به دلیل وقایع رخ داده در اوکراین تعامل با روسیه بر سر گفت‌وگوهای امنیتی را رد کرده است.

ریابکوف در این زمینه گفت: در خصوص رایزنی با آمریکایی‌ها پیرامون توافق یا توافقات احتمالی جدید در حوزه ثبات راهبردی و همچنین گفت‌وگوها در مورد تضمین‌های امنیتی می‌توانم بگویم که طرف آمریکایی از تداوم این گفت‌وگوها به بهانه وقایع رخ داده پیرامون اوکراین سر باز زده است.

وی همچنین تصریح کرد که مسکو حاضر است بر پایه اصل "غیرقابل تقسیم بودن امنیت" به دنبال راه‌حلی برای مشکلات در حوزه راهبردی بگردد.

این مقام ارشد روسی در این‌باره گفت: مشکلات در حوزه راهبردی به خودی خود ناپدید نخواهند شد. روسیه از یافتن راه‌حلی سازنده برای مشکلات موجود بر اساس اصل "غیرقابل تقسیم بودن امنیت" استقبال می‌کند.

ریابکوف در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد که روسیه با تلاش‌های آمریکا و کشورهای غربی برای کند کردن عملیات نظامی در اوکراین مقابله خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی