روزنامه لوموند در گزارشی مدعی شد؛

هدف ریاض از صلح موقت در یمن افشا شد

کدخبر: 491375
اقتصادنیوز: روزنامه لوموند به نقل از یک دیده‌بان یمنی نوشت که سعودی‌ها هر کاری را علیه انصارالله امتحان کردند اما شکست خوردند. در نتیجه سعودی‌ها به رویکرد امنیتی روی آوردند که بر دفاع از مرزهایشان تمرکز دارد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه لوموند امروز سه‌شنبه در گزارشی نوشت که آتش‌بسی از حدود سه هفته پیش در یمن به مناسبت ماه رمضان اجرایی شده که تاکنون به آن احترام گذاشته شده است اما انصار الله تاکنون از شرکت در مذاکرات مشترک با یمنی‌ها که اخیرا در عربستان سعودی برگزار شد، خودداری کرده است.

این روزنامه نوشت که عربستان سعودی از این زمان - که می‌تواند آتش‌بسی ساده و یا آغازی بر آرامشی طولانی‌مدت باشد - استفاده می‌کند تا از دخالت‌های نظامی خود بازگردد و یا حداقل در ظاهر چنین چیزی را نشان دهد. ولیعهد بن سلمان که می‌داند این درگیری آسیبی جدی به وجهه‌اش در غرب زده می‌خواهد که حضور کشورش در یمن را کاهش دهد.

لوموند به نقل از یک دیده‌بان یمنی که نخواسته نامش فاش شود، نوشت که سعودی‌ها "هرکاری را علیه انصارالله امتحان کردند. آن‌ها انصارالله را بمباران کردند، سعی کردند آن‌ها را بخرند و حتی با آن‌ها مذاکره کنند اما شکست خوردند. در نتیجه سعودی‌ها به رویکرد امنیتی روی آوردند که بر دفاع از مرزهایشان تمرکز دارد.

این دیده‌بان یمنی در این زمینه گفت: آن‌ها دیگر علاقه‌ای به ملاحظات ایدئولوژیک ندارند و نمی‌خواهند با جنبش شیعه‌ای که به رقیب‌شان، ایران نزدیک است، بجنگند. شاید این فرصتی را فراهم آورد تا انصار الله را به پای میز مذاکره بیاورد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی