ادعای عضو کمیسیون امنیت ملی درباره برجام/ به بن بست رسیده/ بحث سپاه بهانه است

کدخبر: 493370
احمدی بیغش درباره همراهی تیم مذاکره کننده حسن روحانی در کنار تیم فعلی گفت:‌ تیم آقای روحانی هر کاری که می‌خواست انجام دهد داده بود. اتفاقا فکر می کنم اهدافی که آنان به دنبالش بودند با اهداف تیم ابراهیم رییسی متفاوت است و من این را قبول ندارم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از جماران، محمود احمدی بیغش، در خصوص آخرین وضعیت برجام گفت: برجام سرانجامی ندارد. برجام به بن‌بست رسیده است و به همین خاطر خبری از آن نیست. دولت تلاش خود را می کند اما برجام در این چند سال به شکلی پرورش پیدا کرده است که بخشی از زندگی مردم شده است. مردم ناخودآگاه برجام را در رفتار و زندگی خود شریک می‌کنند؛ به طور مثال می‌گویند این خانه را بخر، دیگری می‌گوید ببینیم برجام چه می‌شود و این موارد نشان می دهد برجام ناخودآگاه با زندگی مردم عجین شده است. اگر واقعیات برجام را به مردم بگوییم آن‌ها تکلیف خود را می‌دانند؛ بیاییم و بگوییم برجام به سرانجام نخواهد رسید و به بن بست رسیده است و آن وقت می‌فهمند چه باید کنند.

اهداف تیم روحانی با رییسی متفاوت است

وی درباره همراهی تیم مذاکره کننده حسن روحانی در کنار تیم فعلی گفت:‌ تیم آقای روحانی هر کاری که می‌خواست انجام دهد داده بود. اتفاقا فکر می کنم اهدافی که آنان به دنبالش بودند با اهداف تیم ابراهیم رییسی متفاوت است و من این را قبول ندارم.

ما نمی‌توانیم از اصول انقلابی‌مان دست برداریم

 وی در ادامه گفت:‌ اختلاف ما با آمریکا و اروپایی‌ها مبنایی است و متقابلا آن‌ها هم همینطور. آمریکایی‌ها معتقدند ما از اصول مان دست برداریم در حالی‌که ما به دنبال آن هستیم، آن‌ها از رفتار زیادی خواهانه و قلدرمابانه‌شان دست بردارند، ما که نمی‌توانیم از اصول انقلابی‌مان دست برداریم چون در ذات تعهدات دینی ما است و ما برای آن در طول ۴۳ سال هزینه داده‌ایم. آمریکا و اروپا هم یک کشور استکباری و  به دنبال منافع خود هستند منافع آن‌ها هم این است که ما کوتاه بیاییم.

بحث سپاه بهانه است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا مشکل اصلی، تحریم‌های سپاه است گفت: خیر. این بهانه است. هر چیزی را که آمریکایی‌ها بگویند بر فرض محال انجام دهیم آن‌ها بهانه دیگری می‌آورند که به قول حضرت آقا آن‌ها حد توقف ندارند آنها فقط می‌خواهند خوار شدن و وابسته شدن مردم ایران را ببیند. همان‌طور که در ۵۰ سال قبل انقلاب بود، بحث سپاه بهانه است.

محمود احمدی بیغش در پایان از تعامل با کشورهای شرقی گفت: روابط با کشورهای شرقی مشکلات را حل میکند. هر کشوری که با ما تعامل داشته باشد مشکلی ندارد ما باید اول به خودمان متکی باشیم و بعد با تمام دنیا البته به جز آنان که به رسمیت نمی‌شناسیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی