حمایت آمریکا از سفر مورا به تهران

کدخبر: 494037
اقتصادنیوز: آمریکا اعلام کرد که از تلاش‌های "انریکه مورا" برای به پایان رساندن موفق مذاکرات وین حمایت می‌کنیم.

به گزارش اقتتصادنیوز به نقل از ایرنا، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر دوشنبه به وقت محلی در خصوص سفر انریکه مورا معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده مذاکرات وین به ایران گفت: ما  ارتباط نزدیکی با انریکه مورا هماهنگ کننده اتحادیه اروپا داریم. او همچنان به انتقال پیام ها میان ایران و آمریکا ادامه می دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: ما از تلاش های او برای به پایان رساندن موفق این مذاکرات حمایت می کنیم و  امیدواریم بتوانیم این مذاکرات را به سرعت به نتیجه برسانیم.

این مقام وزارت خارجه آمریکا افزود:  اگر ایرانی ها با حسن نیت به این مذاکرات ادامه دهند تا ما بتوانیم  پیشرفت قابل توجهی که در طول ماه ها دیپلماسی سخت بدست آمده است را ادامه دهیم، اطمینان داریم می توانیم مذاکرات را به نتیجه و پایان برسانیم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: تا زمانی که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام در راستای منافع آمریکا باشد، به این تلاش ادامه خواهیم داد.

وی ادامه داد: درحال حاضر این بازگشت و محدود کردن  همیشگی و قابل تایید برنامه هسته ای ایران همچنان در راستای منافع ملی ما است.

این مقام آمریکایی  مدعی شد: اگر مزایای عدم اشاعه هسته ای برجام به دلیل پیشرفت های هسته ای ایران که از سال ۲۰۱۸ آغاز شده است، از بین برود، آنگاه بازگشت به این توافق در راستای منافع ما نخواهد بود.

وی  ادامه داد: ما به صورت همزمان برای هر دو سناریو آماده می شویم و در مورد آنها با متحدان و شرکای خود گفتگو می کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی