تمجید علم‌الهدی از دوره ساسانی!

کدخبر: 507900
اقتصادنیوز: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: ایرانی‌ها حتی قبل از اسلام نیز چادر می‌پوشیدند و در دوره‌ ساسانیان حتی زیر چادر، کلاهی بر سر می‌گذاشتند که قد و بالای زنان قابل‌تشخیص نباشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، علم‌الهدی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، امشب در اجتماع مردمی مدافعان حجاب و عفاف که در مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به آیه 59 سوره مبارکه احزاب اظهار کرد: خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر خود می‌فرماید :«ای پیامبر، به زنان و دختران خود و به همه بانوان مؤمنه بگو که پوششی استفاده کنند که سرتاپای آنان را بپوشاند تا به این ترتیب، موردآزار و اذیت قرار نگیرند. »

وی افزود: حقیقت این است که ایرانی‌ها حتی قبل از اسلام نیز چادر می‌پوشیدند. در دوره ساسانیان، زنان ایرانی چادرهای مخصوصی می‌پوشیدند که همه بدن آنان را می‌پوشاند و حتی زیر چادر، کلاهی بر سر می‌گذاشتند که برای زنان قدبلند، کوتاه و برای زنان کوتاه‌قد، بلند بود تا به این ترتیب، حتی قد و بالای زنان قابل‌تشخیص نباشد.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: راهپیمایی بزرگی که برادران و خواهران ما در مقام پاسداشت از فضیلت عفاف و حجاب و تکریم شهدای این واجب دینی در سال 1314 برگزار کردند، به خاطر بزرگداشت موضوعی بود که براساس آن، شهدا جان دادند تا فتنه استعماری انگلیس نابکار که به دست مزدور خائنش رضاخان ملعون اجرا می‌شد، درهم شکسته شود و خوشبختانه پیروز شدند و توانستند به قیمت جان خود، پرچم قدرت و عظمت اسلام را در جمهوری اسلامی ایران برافراشته نگاه دارند.

علم الهدی افزود: به برکت همین مجاهدت‌ها هم بود که امروز حجاب به‌عنوان یک ارزش متعالی مطرح است اما از آن نابکاران سیه روی مزدور اجانب نه‌تنها چیزی باقی نمانده بلکه جز لعن و نفرین برای آن اثری باقی نیست.

 
 
تیتر یک
از دست ندهید