اولین سفر فرمانده نیروی هوایی سنتکام به اسرائیل

کدخبر: ۵۳۰۹۴۳
​اقتصادنیوز: رسانه های خبری از سفر فرمانده بخش نیروی هوایی فرماندهی سنتکام به اسرائیل برای نخستین بار و دیدارش با مقامات آن خبر دادند.
اولین سفر فرمانده نیروی هوایی سنتکام به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، از خبرگزاری سما، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که «آلکسوس گرینکویچ» فرمانده بخش نیروی هوایی سنتکام برای نخستین بار به اراضی اشغالی سفر و با مقامات رژیم اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کرد.  

بر پایه این گزارش، گرینکویج در جریان این سفر از یگان راه اندازی سامانه پدافند موشکی "آرو ۳" در نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی بازدید کرد.  

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره گفت که این سفر دو روزه در چارچوب "بخشی از همکاری گسترده میان نیروی هوایی اسرائیل و آمریکا بود. " 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین گزارش دادند که آلکسوس گرینکویچ همچنین از پایگاه هوایی "نیفاتیم" و چند پایگاه هوایی دیگر در اراضی اشغالی بازدید کرد.  

روزنامه "جروزالیم پست" به نقل از "تومر بار" فرمانده نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی نوشت: سفر فرمانده نیروی هوایی ایالات متحده فرصتی برای تقویت همکاری حرفه‌ای میان ارتش اسرائیل و نیروی هوایی آمریکا است.  

وی افزود: ارتباط میان نیروی هوایی دو طرف شاهدی بر رابطه قوی و شجاعانه میان آنها است.  

برپایه این گزارش، فرماندهی مرکزی آمریکا در سپتامبر ۲۰۲۱، رسما مسئولیت روابط ارتش این کشور با رژیم صهیونیستی را به جای فرماندهی اروپایی آمریکا بر عهده گرفت.  

فرماندهی مرکزی آمریکا در آن زمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام «فرصتی را برای تعمیق همکاری‌های عملیاتی میان ارتش اسرائیل و بسیاری از شرکای فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه فراهم می‌کند». 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید