رئیسی:

انتقام سردار سلیمانی حتمی است

کدخبر: ۵۴۶۲۴۶
اقتصادنیوز: رئیس جمهور با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی هیمنه آمریکا را در دنیا به شکست کشانید، خاطرنشان کرد: نظام سلطه به‌دنبال هویت زدایی از ملت‌ها است و می خواهد جوانان را از هویت تهی‌ کرده و هویت خود را غالب کند.
 انتقام سردار سلیمانی حتمی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه سیزدهم دیماه در اجتماع بزرگ مردمی پاسداشت سومین سالگرد سردار دلها در مصلای امام خمینی(ره) تهران گفت: یاد و خاطره شهید بزرگوار و قهرمان مبارزه با تروریسم و استکبار جهانی را گرامی می داریم و به روح بلندش دورد می‌فرستیم و از همه ملت بزرگ قهرمان ایران به ویژه جوانان برای گرامیداشت یاد خاطره قهرمان ملی به عنوان خدمتگزار مردم سپاسگزارم .

سردار سلامی: انتقام سردار سلیمانی جزو کارهای قطعی ماست

رئیس جمهور در این مراسم که اقشار مختلف مردم، خانواده‌های شهدا، جانبازان، میهمانان بین‌المللی، سفرای کشورها، مسئولان عالی کشوری و لشکری و شخصیت‌های بین‌المللی حضور دارند، اظهار داشت: بدون تردید پاداشت قهرمان ملی و قهرمان امت اسلامی پاسداشت همه ارزش‌های الهی است. گرامیداشت شهید سلیمانی چهره جهانی مبارزه با استکبار و ترویسم و تجلیل از همه خوبی‌ها و اعلام نفرت و بیزاری‌ از ظلم و استکبار و نظام سلطه است.

جانشین فرمانده نیروی قدس: داعش می‌خواستند مردان را به قتل برسانند، زنان را به کنیزی بگیرند

رئیسی با بیان اینکه وجود انسان های تحول خواه و عدالت خواه مایه بقا و میدان داری این میدان است، افزود: ما از سویی بسیار مصیبت زده هستیم  زیرا یک سردار سرافزار را از دست دادیم اما از طرفی بسیار مفتخر و سربلندیم که شهید سلیمانی شخیصتی بود که نه فقط به ملت ایران بلکه به ملت های مسلمان در جهان فکر می کرد.

رئیسی ادامه داد: پیام حضور در گرامیداشت حاج قاسم به همه آزادمردان و زنان آزاده این است که باید با ایستادگی و مقاومت مقابل استکبار و ظلم و ستم راه را بر ستمگران و مستکبران سد کرد.

انسان باتقوا می تواند منشاء تحول باشد

رئیس جمهور در ادامه به تحول و نگاه تحول گرایانه اشاره کرد و گفت: نخستین گام درباره شهید سلیمانی تحول فردی و شخصی بود؛ او خودسازی کرد تا بتواند جامعه سازی کند؛ بدون خودسازی امکان‌ جامعه‌سازی وجود ندارد و شهید سلیمانی خودسازی کرد تا بتواند جامعه‌سازی کند.

وی اظهار داشت: انسان با تقوای خودساخته می تواند در جامعه فردی تاثیرگذار باشد و این تحول را شهید سلیمانی از خود آغاز کرد. عشق به خدا و اهل بیت و صدیقه طاهره (س) این دلداگی به خدا و اهل بیت بود که از او یک انسان خودساخته پرورش داد و ببنید رهنمودهای رهبری همواره تاکید به خودسازی است.

رئیس جمهور با بیان اینکه نوشته های امام راحل و رهنمودهای رهبری به جوانان بر محور خود سازی و تقوای الهی است، اظهار داشت: تاکید امام برای همه ما جوانان عزیز را بینید. نوشته های امام بزرگ و رهنمودهای رهبری که به خودسازی و تقوای الهی است.

رئیسی با ذکر نکته دوم تحولی در زندگی و سیره شهید سلیمانی گفت: مکتب شهید سلیمانی در راستای مکتب امام راحل و رهبری است و این دو مکتب در امتداد مکتب عاشورای حسینی است و تاکید به شناخت مکتب شهید سلیمانی چون جلوه ها و شاخص های دارد برای یک انسان سالک و دلداه به خدا که شناخت این مسیر مهم است.

رئیس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران چرخه رویش انسان های خود ساخته مجاهد در راه خداست. این چرخه میرایی و توقف ندارد و چرخه رویش است؛ شهیدان و ایثارگران در این چرخه متحول شدند و رویش پیدا کردند. این چرخه درون زا و  زنده و همواره در حال تحول است. بدانیم شهید سلیمانی در این بستر، مکتب و نظام که خود حرم می خواند رشد رویش و پرورش یافته است، این نظام مقدس  و خود سند حقانیت این نظام است.

شهید سلیمانی‌ هیمنه‌ آمریکا را در دنیا به شکست کشاند

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی هیمنه آمریکا را در دنیا به شکست کشانید، اظهار داشت: نظام سلطه به‌دنبال هویت زدایی از ملت‌ها است و می خواهد جوانان را از هویت تهی‌ کرده و هویت خود را غالب کند.

رئیسی اظهار داشت: شهید سلیمانی هم عنصری هویت‌ساز و هم احیاگر هویت اسلامی در منطقه‌ بود.

انتقام خون شهید سلیمانی حتمی است

رئیس جمهور در ادامه خطاب به  آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی گفت: همچنان که دیروز سردار سلیمانی در برابر ظلم و زیاده خواهی‌ها و سلطه‌گری و استکبار شما ایستاد و مقاومت را در منطقه آفرید، امروز هم جوانان دلداده ما در سایه روح بلند شهید سلیمانی تا آخر در برابر شما خواهند ایستاد.

رئیسی با اشاره به سخنان فرمانده کل سپاه و فرمانده نیروی قدس درباره انتقام از خون شهید سلیمانی تاکید کرد: از خون شهید سلیمانی نخواهیم گذشت و خون او را از یاد نبرده و نخواهیم برد و سلطه‌گران بدانند انتقام شهید سلیمانی‌ حتمی است و خواب راحت برای قاتلان و مسببان ترور او نخواهیم گذاشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید