امیرعبداللهیان: دولت های اروپایی درباره ایران دچار خطای تحلیل شدند

کدخبر: ۵۵۸۸۱۲
وزیر امور خارجه با همتای اسپانیایی خود به صورت تلفنی گفتگو کرد و روابط تاریخی ایران و اسپانیا را مورد اشاره قرار داد.
امیرعبداللهیان: دولت های اروپایی درباره ایران دچار خطای تحلیل شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «خوزه مانوئل آلبارز» وزیر خارجه اسپانیا امروز (پنجشنبه) یازدهم اسفند ماه درباره مسائل مورد اهتمام دو کشور تلفنی گفت‌وگو کردند.

امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو روابط تاریخی ایران و اسپانیا را مورد اشاره قرار داد و این روابط را خوب توصیف و از آمادگی برای توسعه روابط در زمینه‌های مختلف استقبال کرد.

وی همچنین از ارسال پیام پادشاه اسپانیا به آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تشکر کرد.

اولیانوف: سرنوشت برجام برعهده کشورهای غربی است /مسئله غنی‌سازی ۸۴ درصد کاملاً حل شده است

رئیس دستگاه دیپلماسی با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران و سوءاستفاده جریان‌های تروریستی از این شرایط بیان کرد: متأسفانه برخی از دولت‌های اروپایی تحت تأثیر دروغ سازی گروهک تروریستی منافقین که سال‌ها در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار داشت، دچار خطای تحلیل شدند.

برنامه هسته ای ایران زیر تیغ آژانس /حکم اخراج 2 دیپلمات صادر شد

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه همچنین در مدت حضورش در ژنو و در دیدار با وزیر خارجه فنلاند از رویکرد غیرسازنده و محاسبات غلط تعداد معدودی از کشورهای اروپایی در ارتباط با اغتشاشات اخیر در ایران انتقاد کرد و اقدامات توأم با حسن نیت ایران در ارتباط با برخی اتباع اروپایی نقش آفرین در اغتشاشات اخیر را به اطلاع طرف فنلاندی رساند. 

خوزه مانوئل آلوارز وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در این گفت‌وگو، به روابط خوب دو کشور اشاره و بر ادامه همکاری‌های دو کشور تأکید کرد. 

دو وزیر خارجه همچنین درباره آخرین تحولات اوکراین، همکاری ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و مذاکرات رفع تحریم‌ها به رایزنی پرداختند.

وزرای خارجه اقدام به ابلاغ سلام و درودهای گرم مقامات عالی دو‌ کشور کردند و وزیر امور خارجه اسپانیا نیز درباره برخی از موضوعات کنسولی دو کشور به گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش فارس، وزرای خارجه ایران و اسپانیا اول دی ماه نیز تلفنی گفت‌وگو کرده بودند. وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی همتای اسپانیایی گفته بود: در منطقه ما، ایران یکی از قوی‌ترین دموکراسی‌ها را دارد و این که اروپا بخواهد به صورت یک سویه مسائل را ببیند و به دخالت‌های خود ادامه دهد، برای ما قابل قبول نیست. (اینجا بخوانید)

وزیر خارجه اسپانیا همچنین در گفت‌وگوی تلفنی 20 آبان ماه با امیرعبداللهیان خواستار کمک به آزادی دو شهروند اسپانیایی بازداشت شده در اغتشاشات اخیر در ایران شده بود.

 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی؛

    اقتصادنیوز: بازدهی طلا در ماه گذشته ۸ درصد افزایش یافت و مهمتر از آن، برای سه ماهه اول سال، ۱۶۰ دلار افزایش داشت که به…

از دست ندهید
کارگزاری مفید