رئیسی: تسهیل ازدواج جوانان در دستورکار دولت است

کدخبر: ۵۵۹۱۵۸
​ رئیس جمهور بر تلاش بیشتر دولت برای حمایت از جوانان بویژه، تسهیل ازدواج، از طریق تمهید دسترسی آسان به شغل و مسکن تاکید کرد.
رئیسی: تسهیل ازدواج جوانان در دستورکار دولت است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه امروز شورای‌عالی جوانان که همزمان با روز ولادت حضرت علی اکبر فرزند رشید و قهرمان امام حسین(ع) و روز جوان برگزار شد، جوانان را مهمترین سرمایه برای امروز و آینده کشور برشمرد و بر تلاش بیشتر دولت برای حمایت از جوانان بویژه، تسهیل ازدواج، از طریق تمهید دسترسی آسان به شغل و مسکن تاکید کرد.

واکنش ایران به ادعای انگلیس درباره توقیف کشتی ایرانی/ سفر اعلام نشده مقام ارشد پنتاگون به اسرائیل

اسلامی: سفر گروسی پیام‌آور برقراری ارتباطات است/ انتظار داریم گزارش‌های آژانس اعتمادآفرین باشد

وی تشکیل مراکز گفت‌وگو با جوانان برای باز کردن گره‌های ذهنی آنان در زمینه‌های مختلف را بسیار لازم و امری سازنده خواند و افزود: همه صاحبان قلم و سخن و نخبگان، علما و استادان و معلمان باید در راه‌اندازی و تقویت مراکز گفت و شنود با جوانان مشارکت فعال داشته باشند و وزارت کشور نیز به ایجاد و تشکیل این مراکز اهتمام ورزد.

رئیس شورای‌عالی جوانان ایجاد نشاط و امید در نسل آینده کشور را از محوری‌ترین کارهای در بخش جهاد تبیین برشمرد و با اشاره به اهمیت نقش روایتگری درست و صادقانه در جهاد تبیین، کاروان‌های راهیان نور را الگوی موفقی در این زمینه دانست و بار دیگر بر توجه بیشتر به راه‌اندازی و گسترش راهیان پیشرفت تاکید کرد.

رئیسی اعطای نشان امید به جوانان را در ایجاد انگیزه و تشویق جوانان موثر دانست با ضروری خواندن بازنگری در آیین‌نامه اعطایی نشان‌های دولتی گفت: با توجه به ارتباط مسائل جوانان با بسیاری از نهادها و دستگاه‌ها باید کاری جامع و هماهنگ در این زمینه صورت گیرد.

وی تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان از سال‌ها پیش با شبیخون فرهنگی اندیشه و عمل نسل جوان ما را هدف قرار دادند همه دستگاه‌ها از جمله شوراهای عالی انقلاب فرهنگی و جوانان باید با روش‌های نو و موثر اجازه ندهند دشمن در میان آینده‌سازان کشور لشکرسازی کند که ایجاد اتاق‌های فکر، مشاوره، گفت و شنود و نشست و برخاست با هدف تبیین و استفاده از جوانان برای مشارکت در حل مشکلات از جمله راه‌های مقابله با این حرکت دشمنان است.

رئیس‌جمهور شور و نشاط و روحیه مشارکت‌جویی جوانان را سرمایه ارزنده خواند و گفت: تجربه‌های ارزنده نظیر فعالیت خودجوش گروه‌های جهادی و امداد و نجات ملاک و الگو قرار گیرد.

رئیسی همچنین با تبریک میلاد با سعادت سبط اکبر حضرت سیدالشهدا، حضرت علی اکبر علیه‌السلام ایشان را الگویی شایسته و درس‌آموز برای جامعه اسلامی بویژه نسل جوان توصیف کرد.

چهل و دومین جلسه شورای عالی جوانان مصوباتی هم داشت. برنامه ملی گفت و شنود با جوانان و همچنین سند ملی روایت پیشرفت و دستورالعمل صدور پروانه فعالیت راهنمای ازدواج پس از بحث و تبادل نظر اعضا تصویب شد.

 

تیتر یک
  • بررسی جمعیت شاغل در ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد سهم هر بخش از بازار کار و تعداد شاغلین در ایران از یک نرخ طبیعی برخوردار بوده و تنها…

از دست ندهید
کارگزاری مفید