واکنش‌ زلنسکی به یک ویدئوی هولناک

کدخبر: ۵۶۶۹۰۱
اقتصادنیوز: مقامات ارشد اوکراین از جمله زلنسکی به ویدئوی جنجالی و البته هولناک منتشرشده در فضای مجازی واکنش نشان داد.
واکنش‌ زلنسکی به یک ویدئوی هولناک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پس از انتشار ویدئویی در فضای مجازی که اصالت و منشأ آن به هیچ عنوان تایید نشده و یک سرباز را در حال بریدن سرِ سربازی با یونیفرم ارتش اوکراین نشان می‌دهد، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور این کشور با نسبت دادن این قساوت به روسیه، آن را تقبیح کرد.

نمی خواهیم اولین کشوری باشیم که سلاح در فضا مستقر می‌کنیم

العربیه گزارش داد، زلنسکی در پیامی ویدئویی با اشار به این ویدئو گفت: در این دنیا یک چیز وجود دارد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ این حیوانات درنده خیلی راحت می‌کشند. هر کاری مسئولیت حقوقی دارد. شکست تروریسم الزامی است. هیچ چیز را فراموش نمی‌کنیم.

دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین نیز با تکرار ادعای زلنسکی و نسبت دادن ویدئو به سربازان روسیه، مدعی شد: ویدئوی هولناکی از سربازان روس که در حال بریدن سر یک اسیر جنگی اوکراین هستند، در فضای مجازی دست به دست می‌شود.

وی با اشاره به ریاست چرخشی شورای امنیت سازمان ملل متحد که این ماه مسکو عهده‌دار آن است، افزود: احمقانه و غیرمنطقی است، روسیه که بدتر از داعش است، ریاست شورای امنیت سازمان ملل را برعهده دارد. تروریست‌های روسیه باید از اوکراین و سازمان ملل بیرون رانده شده و به واسطه جنایاتشان، پاسخگو شوند.

در مسکو اما، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین تاکید کرد: در دنیا جعلی و تقلبی که زندگی می‌کنیم، در وهله اول باید اصالت و اعتبار این ویدئو را تایید کنیم. سپس می‌توان، واقعی بودن با نبودن، اینکه آیا این اتفاق افتاده یا نه و اگر افتاده، کجا و به دست چه کسی رخ داده را بررسی کرد.

هانا مالیار، معاون وزیر دفاع اوکراین نیز با تکرار ادعای دیگر مقامات این کشور، گفت: دشمن می‌خواهد ما را ترسانده و ضعیف‌ترمان کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی