افشاگری بلومبرگ درباره ارسال تسلیحات به تایوان ازسوی آمریکا

کدخبر: ۵۷۱۹۸۲
اقتصادنیوز: بلومبرگ، خبرگزاری آمریکایی مدعی شد واشنگتن قصد دارد 500 میلیون دلار تسلیحات به تایوان ارسال کند.
افشاگری بلومبرگ درباره ارسال تسلیحات به تایوان ازسوی آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، خبرگزاری بلومبرگ خبر داد که آمریکا در حال کار کردن بر روی بسته دفاعی برای تایوان است.

بلومبرگ در این گزارش به نقل از منابع مطلع نوشت که این بسته تسلیحاتی ارزشی بالغ بر 500 میلیون دلار خواهد داشت و از مهمات و تسلیحاتی که واشنگتن در حال حاضر در اختیار دارد استفاده خواهد شد.

ابراز امیدواری کارشناسان چینی به نشست سه‌جانبه چین، افغانستان و پاکستان

این منابع خبری گفته‌اند که ترکیب این تسلیحات تا کنون مشخص نشده است.

این در حالی است که «مائو نینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز جمعه در سخنانی گفت که آمریکا در حال تبدیل تایوان به بشکه مواد منفجره است و تنها برای هموطنان تایوانی ما دردسر ایجاد می‌کند.  

پکن که تایوان را بخش جدایی ناپذیر از سرزمین‌های خود می‌داند از واشنگتن خواسته تا فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کرده و به این کشور درباره پیامدهای این اقدام هشدار داده است.

واشنگتن طی سال‌های اخیر با چند قرارداد تسلیحاتی با تایوان موافقت کرده است که از جمله این قراردادها فروش جنگنده‌های اف-16 به تایوان می‌باشد.

علی‌رغم آن‌که واشنگتن در سال ۱۹۷۹، روابط دیپلماتیک با تایپه را به نفع پکن قطع کرد اما عملاً برخلاف میل چین، از هرگونه حمایتی از این جزیره دریغ نمی‌کند. پکن نیز تأکید کرده است که تایوان مهم‌ترین و حساس‌ترین موضوع در روابط با ایالات متحده است و این مسئله به یک منبع تنش میان دو کشور تبدیل شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید