درخواست فوری عمران خان از دولت پاکستان

کدخبر: ۵۷۶۲۸۷
اقتصادنیوز: عمران خان با افزایش فشارها بر مشاوران ارشد و هوادارانش خواستار گفت‌وگوی فوری با مقام‌های دولت پاکستان شد.
درخواست فوری عمران خان از دولت پاکستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، عمران خان جمعه با هشدار درباره اینکه پاکستان به سمت هرج و مرج می‌رود، اظهار کرد: مایلم درخواست گفت‌وگو بدهم زیرا تحولاتی که در حال رخ دادن است، راه‌حل نیست.

جزئیات گفتگوی تلفنی وزیر خارجه عراق و امیرعبداللهیان

رویترز گزارش داد، عمران خان سال گذشته در پی برگزاری انتخابات پارلمانی که منجر به پایان دوره نخست‌وزیری‌اش شد، ژنرال‌های ارشد پاکستان را به تضعیف دولتش متهم کرد. اما ارتش اتهام‌های وی را رد کرده است.

وی چند هفته پیش به اتهام فساد مالی بازداشت شد که این اتفاق هوادارانش را به خیابان‌ها کشاند و درگیری‌های خشونت‌آمیزی میان آنها و ارتش رخ دهد.

هزاران نفر از هواداران و مقام‌های حزب تحریک انصاف پاکستان وابسته به عمران خان بازداشت شده‌اند. برخی از اعضای ارشد حزب استعفا کرده و ۳۳ نفر تن نیز به اتهام حمله به تاسیسات و مراکز نیروهای مسلح قرار است در دادگاه‌های نظامی محاکمه شوند.

برخی گروه‌های حقوق بشری نسبت به محاکمه این افراد در دادگاه‌های نظامی ابراز نگرانی کرده و گفته‌اند که احتمال محاکمه منصفانه این افراد کم است.

شبکه خبری «جیو نیوز» پاکستان جمعه گزارش داد که عمران خان، همسرش و ۶۰۰ نفر دیگر از اعضای حزب تحریک انصاف ممنوع الخروج شده و دولت به تمام نهادهای امنیتی و انتظامی دستور داده تا جلوی هرگونه سفر از مرزهای هوایی و زمینی این افراد را بگیرند.

عمران خان، دولت و نهادهای امنیتی پاکستان را به تحت فشار قرار دادن اعضای جناح مخالف برای کناره‌گیری از سیاست و همچنین جدا کردن راه خود از حزب تحریک انصاف متهم کرده است.

بحران سیاسی در پاکستان در حالی است که این کشور همچنان با بدترین بحران اقتصادی در چند دهه اخیر روبروست.

رکود رکورد زده، رشد اقتصادی کاهش یافته و بیم آن می‌رود که این کشور نتواند بدهی‌های خارجی خود را به موقع پرداخت کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی