یک فرمانده آمریکایی اعتراف کرد/ آماده مقابله با تهدیدهای روسیه و چین نیستیم

کدخبر: ۵۹۵۶۸۱
اقتصادینوز: کندال،فرمانده نیروی هوایی آمریکا اذعان کرد که نیروی هوایی ایالات متحده آماده مقابله با روسیه و چین نیست.
یک فرمانده آمریکایی اعتراف کرد/ آماده مقابله با تهدیدهای روسیه و چین نیستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، از  وبگاه «ایراسپیس فورس»، «فرانک کندال» فرمانده نیروی هوایی آمریکا روز شنبه اذعان داشت که نیروی هوایی این کشور آماده مقابله باتهدیدات روسیه و چین نیست.

کندال گفت: «تهدید در حال حاضر اینجاست و ما باید به این فکر کنیم که آیا برای مقابله با تهدیدات روسیه و چین سازماندهی شده‌ایم؟ آیا برای مقابله با آن تهدید آموزش می‌بینیم؟ آیا از نظر نحوه ساختاردهی بسیاری از وظایف مختلف در وزارت نیروی هوایی، هم برای نیروی هوایی و هم برای نیروی فضایی، آماده‌ایم تا بتوانیم با آن تهدید مقابله کنیم؟ اگر فردا از ما بخواهند که علیه یک قدرت بزرگ، روسیه یا چین وارد جنگ شویم، آیا واقعا آماده هستیم؟»

وبگاه شبکه خبری «الجزیره» اخیرا در باره توان نیروی هوایی روسیه نوشت، با وجود مزایای بیشمار جنگنده «اف-۱۶»، این جنگنده دارای معایب قابل توجه است و جنگنده «سوخو-۳۵» روسیه با رادار و موشک‌های دوربرد قبل از اینکه خلبان متوجه شود، این اهداف را  شناسایی و از بین خواهد برد. پس از ۱۸ ماه درگیری، نیروی هوایی اوکراین به جنگنده‌های جایگزین نیاز دارد زیرا تلفات آنها افزایش یافته و نیروهای هوایی روسیه کنترل فزاینده‌ای بر حریم هوایی اوکراین دارد.

حامی بزرگ مالی زلنسکی بازداشت شد

کندال گفت که سلاح به تنهایی به چالش تهدید چین پاسخ نخواهد داد. وی افزود: «باید برای احتمال درگیری با قدرت‌های بزرگ دوباره بهینه‌سازی کنیم.»

چین نیز قدرت هوایی اول منطقه است. جنگنده «جی-۲۰» پیشرفته‌ترین جنگنده چین است. این جنگنده پس از «اف-۲۲» و «اف-۳۵» و «سوخو-۵۷» چهارمین جنگنده رادارگریز حال حاضر در جهان است. بمب افکن «شیان اچ-۲۰» نیز می‌تواند به اهدافی از جمله پایگاه‌های ایالات متحده در ژاپن،گوام و فیلیپین حمله کند.

تیتر یک
کارگزاری مفید