احتمال برکناری زلنسکی قوت گرفت/ رئیس جمهور اوکراین در لبه پرتگاه؟

کدخبر: ۶۰۹۶۱۷
اقتصادنیوز:مشاور سابق دو رئیس‌جمهور پیشین اوکراین گفت، عدم تمایل ولودیمیر زلنسکی نسبت به مذاکرات صلح با روسیه شاید باعث برکناری او از قدرت شود.
احتمال برکناری زلنسکی قوت گرفت/ رئیس جمهور اوکراین در لبه پرتگاه؟

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل  ایسنا، «اولگ سوسکین» مشاور سابق دو رئیس‌جمهور پیشین اوکراین در کانال یوتیوب خود بیان کرد: ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین که در تلاش است تا در میدان نبرد به پیروزی برسد، به آسانی نمی‌تواند وارد مذاکرات صلح با روسیه شود.

زلنسکی شرط پایان جنگ را اعلام کرد/ موضع رسمی اوکراین درباره احتمال قطع کمک‌های آمریکا به کی‌یف

طبق گزارش راشا تودی، وی افزود: همین اقدامات زلنسکی موجب می‌شود تا روسیه و دست کم برخی از حامیان غربی او به این مسئله فکر کنند که باید شخص دیگری را در کی‌یف قرار دهند تا بتواند با آتش‌بس موافقت کند. برای دستیابی به چنین موقعیتی، رئیس‌جمهوری کنونی اوکراین باید موضع خنثی در پیش بگیرد.

سوسکین خاطرنشان کرد: مسئله مذاکرات صلح میان روسیه و اوکراین به موضوع متداولی نه تنها در روسیه بلکه در غرب بدل شده است. امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه و جورجیا ملونی، نخست‌وزیر ایتالیا نه چندان قبل این مسئله را مطرح کرده بودند.

در فوریه سال ۲۰۲۴ جنگ اوکراین دو ساله خواهد شد. این کشور در ژوئن سال جاری میلادی ضدحمله‌ای را آغاز کرد که به اذعان مقامات اوکراینی و غربی نتوانسته دستاورد قابل توجهی را کسب کند. رئیس‌جمهور اوکراین که کشورش متحمل خسارات جانی و مالی سنگینی شده است، همچنان قصد دارد به این مبارزه ادامه دهد.

ولودیمیر زلنسکی چندی پیش با شرکت در یک رویداد سالانه خبرگزاری رویترز از طریق ویدئو کنفرانس، درباره ضدحمله نیروهای این کشور گفت: ما برنامه‌ای داریم. ما شهرها و مسیرهای بسیار مشخصی را داریم.

وی افزود: نمی‌توانم همه جزئیات را به اشتراک بگذارم اما گام‌های آهسته‌ و رو به جلویی را در قسمت جنوب و شرق داریم.

پس از آنکه برخی مقامات اوکراینی و غربی نسبت به شکست ضدحمله اوکراین اذعان کردند، زلنسکی همچنین مسئولیت تازه و خطیری را برعهده نیروهایش گذاشت و دستور داد «هر روز ۵۰۰ متر» پیشروی کنند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه هم پس از اعلام این دستور اظهار کرد: ضدحمله ادعایی اوکراین کاملا شکست خورده است. با این حال ما می‌دانیم که طرف مقابل آماده حملات جدیدی در برخی از نقاط عملیات می‌شود. بنابراین ما به اقدامات آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی