فوری/ حملات ترکیبی روسیه به پست فرماندهی دفاع هوایی اوکراین

کدخبر: ۶۱۳۶۶۳
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه از حمله به پست فرماندهی دفاع هوایی و مرکز هشدار هوایی شرق اوکراین در شهر «دنیپرو» خبر داد.
فوری/ حملات ترکیبی روسیه به پست فرماندهی دفاع هوایی اوکراین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  فارس، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای این کشور یک پست فرماندهی دفاع هوایی و مرکز هشدار شرق اوکراین در مرکز شهر «دنیپرو» را هدف قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که حملات ترکیبی را با پهپاد، یگان موشکی و توپخانه انجام داده است.

سخنگوی نیروی هوایی اوکراین  اخیرا گفته بود که روسیه در فصل زمستان با استفاده از پهپادها برای حمله به اوکراین تمرکز خواهد کرد.«یوری ایحنات» سخنگوی نیروی هوایی اوکراین افزود که ارتش روسیه از حملات موشکی دست نخواهد کشید.

نیروی هوایی اوکراین روز یکشنبه اعلام کرد که روسیه در طول شبانه روز گذشته ۱۲ پهپاد و یک موشک کروز را به سمت اوکراین پرتاب کرد. اوکراین مدعی رهگیری شماری از موشک‌های روسیه شده است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که به انبارهای سوخت در «میرهرود»، «پولتاوا» « خملنیتسکی» حمله کرده است.

اوکراین از مردم خواسته از وسایل خانگی مانند اجاق گاز و ماشین لباسشویی برای صرفه جویی در مصرف برق استفاده نکنند زیرا ممکن است با توجه به حملات هوایی روسیه میلیون‌ها نفر با خاموشی مواجه شدند.

سخنگوی نیروی هوایی اوکراین افزود:«البته روس‌ها موشک‌ها را ذخیره می‌کنند، اطلاعات به طور مرتب این را گزارش می‌کنند. فکر می‌کنم حملات موشکی اتفاق خواهد افتاد.»

دستگاه اطلاعاتی انگلیس اعلام کرده که روسیه در تاکتیک جدید خود موشک‌های کروز خود را برای حمله به زیرساخت‌های اوکراین ذخیره می‌کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید