ادامه رایزنی‌های منطقه‌ای برای از سرگیری آتش‌بس در غزه/ اردوغان به دوحه می‌رود

کدخبر: ۶۱۳۷۴۴
رئیس جمهوری ترکیه امروز به دوحه سفر می‌کند تا با امیر قطر درباره از سرگیری آتش بس بدر غزه گفت‌ وگو می‌کند.
ادامه رایزنی‌های منطقه‌ای برای از سرگیری آتش‌بس در غزه/ اردوغان به دوحه می‌رود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز دوشنبه به قطر سفر خواهد کرد و با امیر این کشور درباره اقدامات برای از سرگیری آتش‌بس بشردوستانه در غزه گفت‌ وگو خواهد کرد.

دیوان پادشاهی قطر نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، رئیس جمهور ترکیه در سفر به قطر در نهمین نشست کمیته عالی راهبردی ترکیه و قطر شرکت خواهد کرد.

رئیس‌جمهور ترکیه روز شنبه در اظهاراتی رژیم صهیونیستی را مقصر شروع درگیری‌ها اعلام کرد و گفت: حماس از (معادلات فلسطین) قابل حذف نیست.

اردوغان در گفت‌ وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که شانس تداوم آتش بس در غزه به خاطر رویکرد رژیم اسرائیل از بین رفت. وی، انعطاف نشان ندادن رژیم صهیونیستی در مذاکرات برای تداوم آتش بس را عامل شکست مذاکرات و شروع درگیری‌ها در غزه عنوان کرد.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه هنوز به ایجاد صلح پایدار در منطقه امیدوار است، اضافه کرد: حل (مساله فلسطین) بدون در نظرگرفتن حماس ممکن نیست.

همچنین نخست وزیر قطر یکشنبه شب در گفت وگو با آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا گفت که ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه امکان برقراری مجدد آتش بس بین این رژیم و حماس را سخت و پیچیده می‌کند

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید