دست رد محمود عباس بر سینه آمریکا/ واکنش تشکیلات خودگردان فلسطین به تجزیه غزه

کدخبر: ۶۱۳۸۳۸
اقتصادنیوز: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرد این سازمان هرگونه طرح صهیونیستی برای غزه را رد می‌کند.
دست رد محمود عباس بر سینه آمریکا/ واکنش تشکیلات خودگردان فلسطین به تجزیه غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین امروز دوشنبه در تماس تلفنی با کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا، هرگونه طرح جداسازی، اشغال، تجزیه غزه یا هرگونه کوچ اجباری ساکنان آن را رد کرد.

خبرگزاری الشرق الاوسط به نقل از عباس نوشت: نوار غزه بخشی جدایی ناپذیر از دولت فلسطین است و نمی‌توان طرح‌های مقامات اشغالگر را برای جداسازی، اشغال، قطع یا منزوی کردن بخشی از آن را پذیرفت.  

رئیس جمهور عباس بار دیگر بر رد آوارگی اجباری مردم فلسطین چه در نوار غزه و چه در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی و بر لزوم مداخله طرف آمریکایی برای جلوگیری از حملات و کشتار‌های انجام شده توسط رژیم اشغالگر تاکید کرد.

عباس خواستار دو برابر شدن ورود تجهیزات امدادی، پزشکی و غذایی و تامین آب، برق و سوخت غزه در در سریع‌ترین زمان ممکن شد و بر لزوم ارائه کمک‌های لازم به منظور ازسرگیری فعالیت بیمارستان‌ها و امکانات اولیه در نوار غزه تاکید کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان بر آمادگی خود برای تلاش برای اجرای راه‌حل دو کشوری مبتنی بر قطعنامه‌های مشروعیت بین‌المللی اعلام کرد. او تاکید کرد شروع راهکار دو دولتی با عضویت کامل کشور فلسطین در سازمان ملل با تصمیم شورای امنیت و تشکیل کنفرانس بین‌المللی صلح خواهد بود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید