قطع کامل تمامی خطوط ارتباطی و اینترنت در نوار غزه

کدخبر: ۶۱۳۹۲۹
اقتصادنیوز: تمامی خدمات ارتباطی و اینترنت در نوار غزه به دلیل قطع شدن مسیرهای اصلی، به طور کامل قطع شده است.
قطع کامل تمامی خطوط ارتباطی و اینترنت در نوار غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنگوی وزارت بهداشت غزه امروز در سخنانی گفته بود که «70 درصد از قربانیان حملات صهیونیست‌ها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند».

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته از آغاز حمله زمینی ارتش به خان یونس واقع در جنوب نوار غزه خبر داد. 

خان یونس از روز جمعه گذشته هدف حملات شدید هوایی رژیم صهیونیستی قرار دارد و در همین ارتباط سخنگوی یونیسف اعلام کرد که جنوب غزه در معرض شدیدترین بمباران قرار دارد و منجر به تلفات سنگین در میان کودکان شده است. 

برخورد راکت حماس به یک پایگاه هسته‌ای اسرائیل

اسرائیل هدف جنگی خود را «نابودی حماس» تعریف کرده است؛ هدفی که بسیاری از تحلیلگران آن را بلندپروازانه و غیرقابل تحقق می‌دانند. 

بسیاری از شخصیت‌های غربی و اروپایی در روزهای گذشته تصریح کرده‌اند که حماس یک تفکر است و امکان نابود کردن آن وجود ندارد. به عنوان مثال جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا چند روز پیش در نشستی در بارسلونا گفت که حماس یک تفکر و ایدئولوژی است و امکان از بین بردن آن وجود ندارد.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهرماه) در پاسخ به بیش از هفت دهه اشغال فلسطین و نزدیک به دو دهه محاصره غزه و زندان و شکنجه هزاران فلسطینی عملیات موسوم به «طوفان الاقصی» را آغاز کرد.

این عملیات یکی از مرگبارترین حملات علیه این رژیم بود. مبارزان حماس در چند نقطه از حصارهای مرزی به داخل اراضی اشغالی نفوذ کردند، به روستاها یورش بردندو علاوه به هلاکت رساندن شمار زیادی از اسرائیلی‌ها، شماری از آن‌ها را به اسارت گرفتند.

رژیم صهیونیستی در پاسخ به این عملیات، حملات سنگینی را علیه غزه آغاز کرد و این منطقه را تحت محاصره کامل قرار داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید