حماس مذاکره در مورد تبادل اسرا را تکذیب کرد

کدخبر: ۶۱۶۷۷۰
اقتصادنیوز: حماس هرگونه گفت‌وگو یا مذاکره درباره تبادل اسرای جدید با اسرائیل را تکذیب کرد.
حماس مذاکره در مورد تبادل اسرا را تکذیب کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «طاهر النونو» مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس اظهارات مقامات آمریکایی درباره هر گونه گفت‌وگو یا مذاکرات با رژیم صهیونیستی در خصوص تبادل اسرای جدید را تکذیب کرد.

خبر مرتبط
اظهارات عجیب یک وزیر اسرائیل درباره اسرای شاخص حماس

اقتصادنیوز: وزیر امنیت داخلی اسرائیل نوشت: «در ازای هر روز اسارت اسیران اسرائیلی در نزد جنبش حماس، باید یکی از اسیران برجسته و شاخص این جنبش اعدام شود.»

وبگاه اسرائیلی «والا»، بعدازظهر روز دوشنبه (دیروز)، در گزارشی مدعی شد «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر امور خارجه قطر با «دیوید بارنیاع» رئیس دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) و «ویلیام برنز» رئیس سازمان سیا دیدار خواهد کرد.

خبر مرتبط
واکنش شدید ایران به برهنه کردن اسرای فلسطینی توسط اسرائیل

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت خارجه اقدام نظامیان اسرائیل در برهنه کردن اسیران فلسطینی نوشت: ماهیت ضدانسانی و نژادپرستانه رژیم اسرائیل را "عریان تر" از همیشه برای جهانیان به تصویر کشید

این رسانه اسرائیلی بدون اشاره به جزئیات بیشتر در این باره تنها ادعا کرد که این دیدار در ورشو پایتخت لهستان انجام خواهد شد و سه‌ طرف درباره مرحله دوم تبادل اسرا در غزه با یکدیگر گفت‌و‌گو خواهند کرد.

خبر مرتبط
خبر مهم اسرائیل درباره توافق با حماس/ اسرای خاص تبادل می‌شوند؟

اقتصادنیوز: سازمان رادیو و تلویزیون رسمی اسرائیل گزارش داد که اسرائیل در حال بررسی آزادی اسرای فلسطینی «خاص» در توافق تبادل آتی است.

النونو گفت: «هیچ گونه گفت‌وگو یا مذاکره‌ای درباره تبادل اسرای جدید با اسرائیل وجود ندارد و سخنان جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص فریبی بیش نیست». 

به نوشته وبگاه «النشره»، النونو همچنین گفت: «اظهارات کربی درباره تبادل اسرا تلاشی برای فرو نشاندن خشم خانواده‌های اسرای اسرائیلی است». 

وی افزود: «دولت آمریکاباید آخرین کسی باشد که از اجتناب از کشتار غیرنظامیان در غزه سخن می‌گوید چرا که آمریکا در تجهیز اسرائیل به سلاح و بمب مشارکت دارد». 

مرحله نخست تبادل اسرای فلسطینی و اسرائیلی که به مدت یک هفته به طول انجامید، با میانجیگری قطر، مصر و آمریکا صورت گرفت. این مبادله، یکم دسامبر (۱۲ روز پیش) به پایان رسید و طی آن، ۸۴ اسیر اسرائیلی و ۲۴۰ اسیر فلسطینی مبادله شدند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی