استقبال زلنسکی از ترامپ

کدخبر: ۶۱۶۷۸۸
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور اوکراین به احتمال روی کار آمدن ترامپ واکنش نشان داد و گفت: با روی کار آمدن ترامپ احتمال تغییر رویه جنگ ممکن است.
استقبال زلنسکی از ترامپ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین امروز سه‌شنبه گفت: اگر دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده دوباره ریاست دولت آمریکا را در دست بگیرد، این امر می‌تواند «تاثیری قوی» بر روند جنگ بین کی‌یف و مسکو داشته باشد، زیرا او احتمالاً یک مشکل خواهد داشت و آن رویکرد متفاوت نسبت به جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکاست.

زلنسکی طی یک کنفرانس مطبوعاتی توضیح داد: «من فکر می‌کنم آمریکا به عنوان یک کل نظر خود را تغییر نخواهد داد. اما رهبر قطعاً تأثیری متفاوت بر جامعه دارد.»

در همین حال، زلنسکی گفت: اگر مسکو اهدافش را تغییر ندهد، نشان می‌دهد که آن‌ها صلح نمی‌خواهند.

رئیس‌جمهور اوکراین پیشتر اعلام کرد آماده است با دونالد ترامپ، درباره پیشنهاد وی در مورد حل و فصل مناقشه در اوکراین گفتگو کند. ترامپ بیش از یک بار اعلام کرده بود که می‌تواند در عرض ۲۴ ساعت راه حلی برای درگیری در اوکراین پیدا کند.

زلنسکی از ترامپ برای بازدید از اوکراین دعوت کرد، اما او این پیشنهاد را رد کرد و گفت که این ممکن است به تضاد منافع منجر شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی