دردسر جدید تانک‌های آلمانی برای اوکراین

کدخبر: ۶۱۹۷۸۸
​ اقتصادنیوز : نماینده پارلمان آلمان در امور بودجه نظامی اذعان کرد که تنها تعداد کمی از تانک‌های مدرن لئوپارد ۲ که آلمان به اوکراین عرضه کرده، در میدان نبرد مستقر شده‌اند زیرا اروپا با کمبود قطعات یدکی برای تعمیرات آنها مواجه است.
دردسر جدید تانک‌های آلمانی برای اوکراین

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «سباستین شفر» اقتصاددان و عضوی از حزب سبز آلمان از تولیدکنندگان تسلیحات خواست تا روند بازسازی و تعمیر را بهبود ببخشند تا بدین ترتیب تانک‌های آسیب‌دیده تعمیر شوند.

روزنامه اشپیگل آلمان به نقل از سباستین شفر نوشت: من در اواخر ماه دسامبر به همراه وزیر دفاع آلمان از کارگاه تعمیرات تسلیحات در لیتوانی بازدید کردم و متوجه شدم که روند تعمیر و بازسازی زمان زیادی می‌برد. در نتیجه، فقط تعداد کمی از تانک‌های لئوپارد در اوکراین قابل استفاده هستند. باید اقداماتی را جهت تقویت عرضه قطعات یدکی انجام دهیم.

خبر مرتبط
واکنش تند بورل به جنایات جنگی روسیه در اوکراین

اقتصادنیوز : جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به حملات گسترده موشکی و پهپادی اخیر روسیه به اوکراین، گفت که روسیه مسئول جنایات جنگی در اوکراین خواهد بود.

پس از چندین ماه مشورت، آلمان سرانجام در اوایل سال ۲۰۲۳ موافقت کرد که یک ائتلاف اروپایی ۸۸ تانک لئوپارد ۱ و حدود ۸۰ تانک پیشرفته لئوپارد ۲ را به اوکراین ارسال کند. طبق گزارش‌ها، تانک‌های لئوپارد ۱ که مربوط به دوران جنگ سرد هستند، در سال ۲۰۰۰ استفاده از آنها توسط آلمان متوقف شد، در حالی که لئوپاردهای ۲ از پیشرفته‌ترین تانک‌هایی هستند که در جنگ اوکراین مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

خبر مرتبط
بلگورود زیر آتش/ ادامه حملات موشکی اوکراین به این شهر روسی

به دنبال حملات موشکی روز سه‌شنبه اوکراین به شهر بلگورود روسیه یک نفر کشته و پنج نفر زخمی شدند.

نیروهای مسلح روسیه بارها تانک‌های آلمانی پیشرفته «لئوپارد» و نفربرهای آمریکایی «بردلی» را در میادین جنگ اوکراین منهدم کرده‌اند و مسکو چندین بار اعلام کرده که ارسال چنین تسلیحاتی به کی‌یف صرفا موجب طولانی‌تر شدن جنگ اوکراین می‌شود.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی