عذرخواهی مقامات سوئدی از سفارت ایران

کدخبر: ۶۲۴۸۰۷
اقتصادنیوز: بعد از حمله به یکی از کارمندان سفارت ایران در سوئد، مقامات این کشور از ایران عذرخواهی کردند.
عذرخواهی مقامات سوئدی از سفارت ایران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به دنبال تجمع غیرقانونی تعداد معدودی از معاندان مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران در استکهلم و متعاقب آن حمله صورت گرفته به یکی از کارمندان سفارت، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با محمد احمدی کاردار موقت سفارت کشورمان، آخرین وضعیت را مورد بررسی قرارداد.

احمدی در تشریح شرایط اظهار داشت: به محض وقوع این اقدام غیرقانونی، مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران، در تهران و استکهلم، با تاکید بر ضرورت شناسایی و مجازات عاملین به طرف سوئدی منتقل گردید.

وی افزود: مقامات سوئدی در ملاقات ها و تماس های تلفنی از جمله تماس تلفنی رئیس دپارتمان (معاون) امور جهانی و مدیر کل تشریفات وزارت خارجه، ضمن عذر خواهی، بر پایبندی سوئد در قبال حفظ و تامین امنیت سفارت و کارکنان آن وفق کنوانسیون حقوق دیپلماتیک وین تاکید کردند.

کاردار موقت سفارت ایران در سوئد گفت: در این ارتباط و با همکاری پلیس سوئد ۵ نفر از مهاجمین بازداشت شدند و این موضوع تا محکومیت عاملین حمله همچنان در دست پیگیری خواهد بود. امیرعبداللهیان نیز در این تماس تلفنی ضمن گفتگو با کارمند سفارت که مورد حمله واقع شده، برای وی سلامتی عاجل مسئلت کرد. وزیر امورخارجه همچنین بر لزوم پایبندی دولت سوئد به تعهدات ذیل کنوانسیون وین تاکید کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی