بورل:

انتهای تونل اوکراین هیچ نوری پیدا نیست

کدخبر: ۶۲۵۲۳۰
مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با اشاره به ناکامی اهداف غرب در تضعیف و انزوای روسیه، اذعان کرد که تحریم‌ها علیه این کشور با شکست مواجه شده و «انتهای این تونل هیچ نوری پیدا نیست».
 انتهای تونل اوکراین هیچ نوری پیدا نیست

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «جوزپ بورل» مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل طی انجمنی متشکل از سرمایه‌گذاران برای اتصال حمل‌ونقل این اتحادیه به آسیای مرکزی بیان کرد: درگیری اوکراین، اهمیت حیاتی دفاع مشترک از اصول اصلی سازمان ملل را یادآور می‌شود.

طبق گزارش راشا تودی، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در ادامه افزود: می‌دانید که برای دفاع از این اصول، اتحادیه اروپا تحریم‌های اساسی را علیه روسیه وضع کرده و موجب تضعیف چشمگیر ماشین جنگی این کشور شده است. اما آنها همچنان در اوکراین حضور دارند و جنگ ادامه می‌یابد. به نظر من، شدت این جنگ بالا می‌رود و ما شاهد نوری در انتهای این تونل نیستیم.

خبر مرتبط
بورل تاکید کرد: اسرائیل حق وتوی سرنوشت مردم فلسطین را ندارد

اقتصادنیوز: کمیسر سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل گفت که اسرائیل حق «وتوی» تشکیل کشور فلسطین را ندارد.

جوزپ بورل با اشاره به تحریم‌های ضدروسی ادعا کرد: برای آنکه این تحریم‌ها تاثیرگذار باشد، ما به همکاری تمامی شرکایمان نیاز داریم. ما از نزدیک تجارت میان خودمان، میان کشورهای آسیای میانه با آنها و روسیه را دنبال می‌کنیم. ما سعی می‌کنیم تحلیل و بررسی کنیم که کدام سازوکارها باعث دور زدن تحریم‌ها می‌شوند.

طبق آنچه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه پیشتر اظهار کرد، اقتصاد این کشور در وضعیت خوبی قرار دارد. حتی از تحریم‌های غربی منفعت‌هایی را هم برده‌اند زیرا روسیه را مجبور کرده تا به جای صادرات انرژی روی مساله تولید بیشتر متمرکز شود.

علاوه بر گفته‌های مقامات روسی، روزنامه‌ها و تحلیلگران غربی نیز اغلب با نظر مشترکی را درباره پیشرفت اقتصاد روسیه دارند. برای مثال، چند روز پیش روزنامه واشنگتن‌پست در گزارشی نوشت که تلاش‌های روسیه برای مختل‌کردن نظم جهانی تحت رهبری غرب شدت پیدا کرده است و این کشور به طور فزاینده‌ای مطمئن است که تعمیق روابط اقتصادی و دیپلماتیک با چین و کشورهای جهان جنوب به آن اجازه می‌دهد تا سیستم مالی بین‌المللی تحت سلطه ایالات متحده را به چالش بکشد و غرب را تضعیف کند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی