افشاگری رئیس موساد از توافق احتمالی با حماس

کدخبر: ۶۲۵۷۷۹
اقتصادنیوز: رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل (موساد) جزئیاتی از طرح توافق احتمالی تبادل اسرا با جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) را برای شورای جنگ این رژیم فاش کرد.
افشاگری رئیس موساد از توافق احتمالی با حماس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایرنا، «دیوید بارنیا» توضیح داد که طرح توافق احتمالی مبادله اسیران با حماس در مرحله اول شامل آزادی ۳۵ اسیر صهیونیست زنده از میان زنان، مجروحان و سالمندان در نوار غزه در ازای ۳۵ روز آتش بس است و این به معنای یک روز آتش بس در ازای آزادی یک اسیر است.

بارنیا ادامه داد: پس از آن می‌توان آتش بس را برای یک هفته دیگر تمدید کرد تا مذاکرات درباره امکان تکمیل مرحله دوم توافق انجام گیرد؛ مرحله دوم شامل آزادی جوانان و همه کسانی است که حماس آن ها را به عنوان نظامی صهیونیست به اسارت گرفته است.

خبر مرتبط
واکنش نتانیاهو به پیشنهاد آتش‌بس و تبادل اسرا/ جنگ در غزه را متوقف نخواهیم کرد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر تهیه یک پیش‌نویس توافق برای برقراری آتش‌بس در غزه و تبادل اسرا میان مقاومت فلسطین و رژیم اشغالگر، گفت که تل‌آویو جنگ در غزه را متوقف نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری «ان بی سی نیوز» آمریکا بتازگی به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد که مذاکره‌کنندگان رژیم اسرائیل، آمریکا، مصر و قطر روز یکشنبه در پاریس بر سر چارچوبی برای تبادل اسیران صهیونیست و اسیران فلسطینی به توافق رسیدند.

خبر مرتبط
گفت‌وگوی بایدن با سران مصر و قطر درباره توافق تبادل اسرا

رئیس‌جمهوری آمریکا در تماس‌های تلفنی جداگانه‌ای با سران قطر و مصر درباره آزادی اسرا از غزه گفت‌وگو کرد.

این شبکه به نقل از منبع آگاه خود گفت که این توافق شامل آزادی اسرای آمریکایی و صهیونیست باقیمانده می شود که به صورت مرحله ای است و ابتدا زنان و کودکان آزاد می شوند.

ان بی سی نیوز افزود: این توافق همچنین شامل توقف های مرحله ای در جنگ و ارسال کمک به غزه و تبادل اسرای فلسطینی است و پیش نویسی از این توافق به حماس ارائه می شود.

این رسانه آمریکایی ادامه داد: مذاکره کنندگان شامل نخست وزیر قطر و رهبران سازمان های اطلاعاتی بودند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی