به دلیل کمبود مهمات از شهر «آودیوکا»؛

ارتش اوکراین عقب‌نشینی کرد

کدخبر: ۶۲۸۷۹۹
اقتصادنیوز: درگیری شدید بین ارتش اوکراین با روسیه در شهر آودیوکا و کمبود مهمات باعث عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی از این منطقه شد.
ارتش اوکراین عقب‌نشینی کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، یک رسانه اوکراینی از درگیری شدید بین ارتش این کشور با روسیه در شهر آودیوکا و عقب‌نشینی نیروهای اوکراینی از این منطقه به دلیل کمبود مهمات خبر داد.

روزنامه اوکراینی «کی‌یف پست» از نبرد شدید میان نظامیان این کشور و روسیه در داخل شهر آودیوکا خبر داد.

براساس این گزارش، نیروهای اوکراینی به خاطر کمبود مهمات، مجبور به عقب نشینی از مواضع خود در شهر آودیوکا شده اند.

خبر مرتبط
حمایت تمام قد استولتنبرگ از تصویب بسته جدید کمک به اوکراین

اقتصادنیوز: دبیرکل ناتو ضمن استقبال از تصویب بسته کمکی جدید به اوکراین توسط شورای اروپا، گفت که انتظار دارد ایالات متحده آن را دنبال کند.

در عین حال، «آلکساندر تارنافسکی» از فرماندهان نظامی اوکراین در پیامی تلگرامی، ضمن تایید عقب نشینی نیروهای نظامی این کشور، اوضاع را در آودیوکا تحت کنترل اعلام کرد و گفت فرماندهان تلاش می کنند تا وضعیت نیروهای خود را در منطقه تثبیت کنند.

براساس گزارش کی‌یف پست، شهر آودیوکا تخلیه شده است زیرا امکان تصرف آن توسط ارتش روسیه وجود دارد.

کی‌یف پست، تصرف شهر آودیوکا به عنوان یک شهر راهبردی را پیروزی بزرگی برای ارتش روسیه در سالروز شروع عملیات ویژه این کشور در اوکراین عنوان کرد.

براساس گزارش ها، تعداد نیروهای روس مستقر شده در آودیوکا، هفت برابر نیروهای اوکراینی حاضر در این منطقه است.

خبر مرتبط
اتحادیه اروپا به روسیه پشت کرد/ ترانزیت گاز روسیه در بلاتکلیفی

اقتصادنیوز : مسئول سیاست انرژی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه اعلام کرد که این بلوک نیازی به تمدید قرارداد ترانزیت گاز روسیه به اروپا از طریق اوکراین، قبل از انقضای قرارداد فعلی در پایان سال میلادی جاری، نمی‌بیند.

روز پنج شنبه، «جان کربی» سخنگو و هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید در این زمینه گفت: وضعیت در شهر آودیوکا بحرانی و ممکن است به دلیل کمبود مهمات نیروهای مسلح اوکراین، تحت کنترل فدراسیون روسیه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، عمل نکردن متحدان اوکراین به تعهداتشان در حمایت از این کشور برای جنگ با روسیه، موضع کی‌یف را در میدان نبرد تضعیف کرده است.

آمریکا و دیگر متحدان اوکراین در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که این کشور را قربانی اهداف توسعه طلبانه خود کردند اکنون این کشور اروپای شرقی را در میدان نبرد با همسایه قدرتمند آن یعنی روسیه تنها گذاشته اند.

روسیه، جلوگیری از توسعه ناتو به شرق و به سمت مرزهای خود را مهمترین علت انجام عملیات نظامی در اوکراین اعلام کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید