خودداری نظامیان اسرائیلی از دیدار با نتانیاهو

کدخبر: ۶۳۰۳۳۴
اقتصادنیوز: شماری از نظامیان اسرائیلی از دیدار با نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خودداری کرده‌اند.
خودداری نظامیان اسرائیلی از دیدار با نتانیاهو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع خبری جمعه شب گزارش دادند، شماری از نظامیان صهیونیست از دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خودداری کرده‌اند.

المیادین گزارش داد، شماری از نظامیان یگان رزمی آلپاین ارتش رژیم صهیونیستی که واحد ویژه شرایط برفی است، هنگام بازدید نتانیاهو از پایگاه آنها در منطقه جبل حرمون، از دیدار با وی خودداری کردند.

خبر مرتبط
چگونه ارتش اسرائیل برای بایدن فرصت ساز می شود؟

اقتصادنیوز: در اوایل اکتبر 2023، اسرائیل، عربستان سعودی و ایالات متحده در آستانه یک صف بندی مجدد منطقه ای قرار داشتند. نتانیاهو هنوز بخش مرتبط با فلسطینی‌ها در توافق را نپذیرفته بود، از همین رو اگر پیشرفتی رخ می‌داد، احتمالا فلسطینی‌ها دوباره به حاشیه رانده می‌شدند و دولت افراطی راست نتانیاهو در پیگیری استراتژی الحاق خود اعتماد بیشتری پیدا می‌کرد. اما بعد همه چیز خراب شد.

دی ماه گذشته کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی گزارش داده بود که نتانیاهو برای دیدار با نظامیان زخمی در جنگ غزه، از بخش توانبخشی بیمارستان «هداسا» در قدس بازدید کرد، اما برخی از نظامیان از دیدار با او خودداری کردند.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. وزارت بهداشت غزه اعلام کرد از هفتم اکتبر تاکنون شمار شهدای غزه از مرز ۲۹ هزار نفر گذشته است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید