در دیدار روسای جمهور ایران دو تونس؛

تونس: خواستار توسعه و ارتقای روابط با ایران هستیم

کدخبر: ۶۳۱۹۷۶
اقتصادنیوز: رئیس جمهور تونس در دیدار با رئیسی با بیان اینکه تونس خواستار توسعه و ارتقای روابط با جمهوری اسلامی ایران است، گفت: دولت تونس در قبال مسئله فلسطین نیز هیچ اختلاف موضعی با جمهوری اسلامی ایران ندارد.
تونس: خواستار توسعه و ارتقای روابط با ایران هستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهور، سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز شنبه در حاشیه اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در الجزایر، در دیدار آقای «قیس سعید» رئیس جمهور تونس، توسعه روابط با کشورهای اسلامی را از اولویت‌های دولت جمهوری اسلامی ایران عنوان و بر آمادگی کشورمان برای اشتراک‌گذاری تجربیات متخصصان و دانشمندان ایرانی در حوزه علم و فناوری با تونس تاکید کرد.

دکتر رئیسی با بیان اینکه روابط اقتصادی ایران و تونس به میزان عمق پیوندهای قلبی و روابط سیاسی فیمابین توسعه پیدا نکرده است، تصریح کرد: اراده جدی جمهوری اسلامی ایران تعمیق روابط اقتصادی با کشورهای اسلامی به ویژه در شمال آفریقاست.

خبر مرتبط
انتقاد رئیسی از بی‌عملی دولت‌های منطقه/هشدار به کشورهای حامی اسرائیل

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری ایران، روابط اقتصادی با رژیم صهیونیستی را به منزله حمایت مالی از این رژیم دانست و گفت: سیلی اقدامات این دولت‌ها به صورت خودشان خواهد خورد.

دکتر رئیسی همچنین نگاه مشترک میان دو کشور در قبال مسئله فلسطین را زمینه‌ای مناسب برای برداشتن گام‌های موثر در راستای احقاق حقوق مردم فلسطین دانست و اظهار داشت: وضعیت امروز غزه نتیجه ساختار ناعادلانه امروز جهان است و بنا به فرموده رهبری معظم انقلاب اسلامی ایران کشورهای اسلامی برای توقف جنایتگری صهیونیست‌ها باید روابط اقتصادی‌شان را با این رژیم قطع کنند.

«قیس سعید» رئیس جمهور تونس نیز در این دیدار با بیان اینکه تونس خواستار توسعه و ارتقای روابط با جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: دولت تونس در قبال مسئله فلسطین نیز هیچ اختلاف موضعی با جمهوری اسلامی ایران ندارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • «اقتصادنیوز» گزارش می‌دهد؛

      اقتصادنیوز: بازار طلا و سکه بعد از تعطیلات عید نوروز تحت تاثیر اخبار خاورمیانه بار دیگر نوسان هیجانی را تجربه کرد. در…

    کارگزاری مفید