ادای احترام بورل به زنان غزه به مناسبت روز جهانی زن

کدخبر: ۶۳۳۲۹۴
اقتصادنیوز: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی به مناسبت روز جهانی زن، درباره آمار بالای تلفات زنان و کودکان غیرنظامی در جنگ غزه هشدار داد و گفت که هر ساعت ۲ مادر در این باریکه کشته می‌شوند.
ادای احترام بورل به زنان غزه به مناسبت روز جهانی زن

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، بورل جمعه شب با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق) نوشت: در روز جهانی زن، به زنانی ادای احترام می‌کنم که بیشترین هزینه را برای جنگ غزه می‌پردازند.

وی افزود: ۷۰ درصد تلفات را زنان یا کودکان تشکیل می‌دهند و هر ساعت ۲ مادر کشته می‌شوند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمار بالای تلفات را یک فاجعه توصیف کرد و خواستار توقف فوری درگیری‌ها شد.

شرایط انسانی نوار غزه در سایه تداوم جنگ رژیم صهیونیستی با همدستی برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با این رژیم به شدت بحرانی است و تل آویو اجازه ورود کمک‌ها به این منطقه را نمی‌دهد.

برخی کشورهای عربی و غربی در طول ۲ هفته اخیر مقادیر اندکی کمک را از طریق هوایی برای مردم نوار غزه به ویژه در شمال این منطقه ریخته‌اند که جوابگوی نیاز گسترده مردم نیست.

این درحالی است که فلسطینی‌ها و حامیان آنها ارسال این کمک‌های هوایی را اهانت به مردم فلسطین دانسته و بر لزوم فشار بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی گذرگاه‌های زمینی نوار غزه تاکید می‌کنند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز جمعه در یکصد و پنجاه و چهارمین روز از تجاوزها به این منطقه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته رژیم صهیونیستی ۸ مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در آن ۷۸ نفر شهید و ۱۰۴ نفر دیگر مجروح شدند.

این وزارتخانه افزود که با احتساب شهدای جدید، از هفتم اکتبر تاکنون در نتیجه تجاوزهای صهیونیستی ۳۰هزار و ۸۷۸ فلسطینی شهید و ۷۲ هزار و ۴۰۲ نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که ۷۲ درصد قربانیان تجاوز به غزه، زنان و کودکان هستند. طبق اعلام این وزارتخانه، ۶۰ هزار زن باردار در این باریکه از سوء تغذیه، کم آبی و نبود مراقبت‌های مناسب پزشکی رنج می‌برند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید