تکذیب خبر ابطال انتخابات در گچساران از سوی شورای نگهبان

کدخبر: ۶۳۴۰۴۷
اقتصادنیوز: خبر ابطال انتخابات در گچساران از سوی شورای نگهبان تکذیب شد.
تکذیب خبر ابطال انتخابات در گچساران از سوی شورای نگهبان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، خبری مبنی بر رد صحت انتخابات حوزه انتخابیه باشت و گچساران آن هم از سوی هیات اجرایی شهرستان مربوطه، در فضای مجازی و برخی سایت ها و شبکه های اجتماعی  از امرور دست به دست شد که دفتر نظارت شورای نگهبان و معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد این شایعه را رد کرد. 

رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان کهگیلویه وبویراحمد با رد این شایعه گفت: تایید و یا رد صلاحیت انتخابات در هر حوزه انتخابیه تنها در صلاحیت شورای نگهبان است.
مهدی جوکار در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: هر گونه شایعه ای مبنی بر رد و یا تایید نشدن صحت انتخابات در گچساران را با قاطعیت رد می کنیم؛ چون این مهم تنها در صلاحیت این شورا است و هیچ کس نمی تواند چنین ادعایی را داشته باشد و بخواهد در این راستا اظهار نظر کند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: این خبر از اساس کذب است و رد یا تایید انتخابات تنها در صلاحیت شورای نگهبان و هیات نظارت استان است.
سید جواد هاشمی در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: اعضای هیات اجرایی در شهرستان و یا حوزه انتخابیه تنها می توانند اعتراض معترضان را رسیدگی کنند.
وی افزود: هیات اجرایی یا اعلام می کند که این اعتراض ها وارد هست یا نیست، ولی تایید و صحت انتخابات در صلاحیت آنها نیست.
هاشمی ابراز داشت: هیات اجرایی باید نظر خود را به هیات نظارت استان اعلام کند و آن کسی که این صلاحیت را دارد و بتواند نظر خود را در مورد صحت یا رد انتخابات اعلام کند، هیات نظارت استان است و نه هیات اجرایی و اینها هم باید نظر خود را به شورای نگهبان اعلام کنند و در نهایت آن نهادی که می تواند اعلام نظر نهایی در مورد صحت و یا رد انتخابات را داشته باشد ، شورای نگهبان نه استان بلکه کشور است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید