نامه ۸ سناتور آمریکایی به بایدن/ درخواست مهم سندرز از رئیس جمهور آمریکا

کدخبر: ۶۳۴۳۳۷
اقتصادنیوز: سناتور‌های آمریکایی تاکید دارند که کمک‌های بشردوستانه باید به صورت گسترده در غزه توزیع شود.
نامه ۸ سناتور آمریکایی به بایدن/ درخواست مهم سندرز از رئیس جمهور آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آمریکا بزرگترین حامی مالی، تسلیحاتی و سیاسی رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ غزه در هفتم اکتبر محسوب می‌شود به گونه‌ای که مقامات تل آویو خود معترف هستند که بدون تسلیحات آمریکایی دقیقه‌ای توانایی ادامه دادن جنگ را در غزه ندارند. همین امر باعث بلند شدن صدای مخالفان در داخل ایالات متحده شده است. 

به گزارش الجزیره، سناتور‌های آمریکایی امروز (سه شنبه) طی نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا خواستار مشروط شدن فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی شدند. 

خبر مرتبط
به هلاکت رسیدن یک افسر رژیم صهیونیستی در غزه

اقتصادنیوز: وزیر دارایی رژیم صهیونیستی شنبه شب کشته شدن یک افسر ارتش و پسر خاله خود در نبردهای امروز در غزه را تأیید کرد.

در این نامه که به رهبری برنی سندرز، سناتور ترقی خواه و مستقل آمریکایی به همراه ۷ سناتور دموکرات دیگر نگارش شده، آمده است: با ادامه فروش تسلیحات به اسرائیل، بایدن در حال نقض قانون کمک‌های خارجی است که می‌گوید واشنگتن نباید به یکی از طرف‌های منازعه که اقدام به منع ورود کمک‌های بشردوستانه به منطقه مورد مناقشه می‌کند تسلیحات ارائه کند. 

خبر مرتبط
اعتراف مهم رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی درباره جنگ غزه

اقتصادنیوز: رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی به چالش های ادامه جنگ غزه اذعان کرد.

این نامه می‌افزاید: ما از شما رئیس‌جمهور آمریکا می‌خواهیم این موضوع را برای بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روشن کنید که عدم دسترسی سریع و گسترده به کمک‌های بشردوستانه و توزیع این کمک‌ها در غزه می‌تواند عواقب جدی براساس قانون ایالات متحده برای تل آویو به همراه داشته باشد. 

این درخواست در حالی مطرح می‌شود که جو بایدن بار‌ها در سخنان خود از تعهدش در حمایت بی‌چون و چرا از رژیم صهیونیستی خبر داده بود. 

پیش‌تر سایر مقامات ارشد بین المللی از جمله جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صراحتا اعلام کرده‌اند که اسرائیل در حال استفاده از قحطی به عنوان یک سلاح جنگی در غزه است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی