اختلافات میان مقامات اسرائیل بالا گرفت/ لاپید به کابینه نتانیاهو تاخت

کدخبر: ۶۳۴۳۴۲
اقتصادنیوز: رییس جریان مخالف کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد که کابینه این رژیم تنها به بقای سیاسی خود اهمیت می‌دهد.
اختلافات میان مقامات اسرائیل بالا گرفت/ لاپید به کابینه نتانیاهو تاخت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، اختلافات داخلی میان مقامات رژیم صهیونیستی روز به روز بیش‌تر و بیش‌تر می‌شود.

یاییر لاپید رییس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی در سخنانی اعلام کرد: ارتش به جذب ۱۰ هزار نظامی نیاز فوری دارد، اما ۶۶ هزار تن از حریدی‌ها (یهودیان تندرو) از خدمت نظامی فرار می‌کنند.

علاوه بر این لاپید با اشاره به اختلاف موجود در زمینه خدمت نظامی حریدی‌ها تاکید کرد: کابینه نمی‌تواند خدمت نظامی حریدی‌ها را با فداکردن نیازهای امنیتی موجود به تاخیر بیاندازد.

رییس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی افزود: تداوم به تاخیرانداختن خدمت نظامی حریدی‌ها از سوی کابینه ثابت می‌کند که این کابینه تنها به بقای سیاسی خود توجه دارد.

خبر مرتبط
ادعای پیروزی کاذب نتانیاهو در غزه/نقشه شوم اسرائیل برای حماس

اقتصادنیوز: بنیامین نتانیاهو مدعی شد: برای پیروزی در جنگ غزه باید گردان‌های باقیمانده حماس را در شهر رفح واقع در جنوب غزه نابود کنیم.

روز گذشته نیز رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که یاییر لاپید رییس جریان مخالف کابینه کنونی رژیم صهیونیستی در سخنانی شمار فعلی نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی برای جنگ در جبهه شمالی این رژیم را کافی ندانسته است.

همچنین لاپید اعلام کرده است که در صورت عدم اعزام یهودیان حریدی به خدمت نظامی، رژیم صهیونیستی حق ندارد شمار بیشتری از شهرک‌نشینان را به خدمت در قالب نیروهای ذخیره فرا بخواند.

خبر مرتبط
درخواست از جوبایدن برای اعمال فشار به نتانیاهو

اقتصادنیوز: هشت تن از اعضای مجلس سنای آمریکا در نامه‌ای به بایدن خواستار منع ارسال تسلیحات تهاجمی به رژیم صهیونیستی شدند.

این در حالی است که «اسحاق یوسف» خاخام ارشد سرزمین‌های اشغالی شنبه‌شب در سخنانی تهدیدآمیز تاکید کرده بود: اگر کابینه اسراییل ما را مجبور کند که به ارتش بپیوندیم همگی این منطقه را ترک خواهیم کرد.

سابق بر این روسای احزاب حریدی با ارسال یک نامه خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کردند که در صورت عدم تصویب این قانون برای انحلال کابینه تلاش خواهند کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی