خبر مهم الهام علی اف درباره توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان

کدخبر: ۶۳۵۵۶۰
اقتصادنیوز: «الهام علی‌اف» رئیس جمهور جمهوری آذربایجان اعلام کرد که کشورش بیش از همیشه به توافق صلح با ارمنستان، نزدیک شده است.
خبر مهم الهام علی اف درباره توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، الهام علی‌اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، ‌پس از دیدار با ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) در باکو گفت: امروز در مرحله فعال مذاکرات صلح با ارمنستان هستیم.

بر اساس متنی که در وب سایت ناتو منتشر شده است، استولتنبرگ ضمن استقبال از سخنان علی‌اف خواستار استفاده از این فرصت برای دست یابی به صلح پایدار با ارمنستان شد.

در ماه دسامبر، همسایگان قفقاز جنوبی بیانیه مشترکی صادر و اعلام کردند که خواستار دست‌یابی به توافق صلح هستند. از آن پس مذاکرات متعددی از جمله مذاکرات 2 روزه در برلین در ماه فوریه (بهمن ماه) انجام شده است.

خبر مرتبط
الهام علی اف: آذربایجان آماده ادامه مذاکرات صلح با ارمنستان است

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهوری آذربایجان گفت، باکو اکنون از هر زمان دیگری در گذشته به صلح با ایروان نزدیک است.

دفتر مطبوعاتی نیکول پاشینیان، نخست وزیر ارمنستان، بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر درباره اظهارات علی اف پاسخ نداد.

خبر مرتبط
انتخابات ریاست‌جمهوری درآذربایجان کلید خورد / رقابت علی اف با 6 نامزد

اقتصادنیوز : انتخابات ریاست‌جمهوری جمهوری آذربایجان از دقایقی پیش آغاز شده و مردم این کشور باید از بین ۷ نامزد یک نفر را برای یک دوره ۷ ساله انتخابت کنند.

 یک مقام ارشد ارمنستان پیشتر اعلام کرد که این کشور در صورتی که باکو از اراده سیاسی لازم برخوردار باشد، آماده امضای توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان است.

واهان کاستانیان معاون وزیر امور خارجه ارمنستان در مصاحبه‌ای در حاشیه مجمع دیپلماسی آنتالیا در ترکیه به خبرگزاری «رویترز» گفت: ایروان اراده سیاسی برای عادی‌سازی روابط با جمهوری آذربایجان بر اساس اصولی که پیشتر میان طرفین توافق شده بود را دارد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید