ناتو: به توانایی اوکراین در عقب راندن ارتش روسیه بدبین نیستیم

کدخبر: ۶۳۶۰۵۵
اقتصادنیوز: رئیس کمیته نظامی ناتو در جریان سفر به کی‌یف گفت متحدان اوکراین نباید نسبت به توانایی این کشور در عقب راندن نیروهای روسیه خیلی بدبین باشند.
ناتو: به توانایی اوکراین در عقب راندن ارتش روسیه بدبین نیستیم

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «راب بائر» رئیس کمیته نظامی ناتو اولین سفر رسمی یک هیأت نظامی ناتو به کی‌یف را از فوریه ۲۰۲۲ که جنگ روسیه و اوکراین آغاز شد، انجام داد.

نیروهای کی‌یف با کمبود مهمات و نیروی انسانی مواجه هستند و در جبهه شرق، نیروهای روس رو به جلو حرکت می‌کنند.

او در مجمع امنیتی کی‌یف گفت: «اوکراین به حمایت بیشتری نیاز دارد و شما اکنون به آن نیاز دارید. زمان در اوکراین با روز، هفته یا ماه اندازه‌گیری نمی‌شود، بلکه با زندگی انسان‌ها سنجیده می‌شود. در کشورهای متحد، یک هفته یک هفته است. در اوکراین یک هفته یک مادر است، یک پدر، فرزند، دوست یا عاشق است که برای همیشه از دست رفته است.»

این ژنرال ناتو «از انعطاف‌پذیری و توانایی اوکراین برای تطبیق سریع و در عین حال تغییر بسیاری از جنبه‌های جنگ مدرن» استقبال کرد.

خبر مرتبط
ارتش روسیه کنترل این منطقه مهم اوکراین را به دست گرفت/ وزارت دفاع بیانیه داد

اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ارتش موفق شده کنترل یک روستای دیگر در غرب شهر آودیوکا در جنوب‌شرقی اوکراین را به دست بگیرد.

بائر با «الکساندر سیرسکی» فرمانده نیروهای مسلح اوکراین نیز برای گفت‌وگو در مورد وضعیت جنگی ملاقات کرد. سیرسکی در فیس‌بوک نوشت که در مورد «مهمات و دفاع هوایی» بحث شده است.

بائر هلندی همچنین با «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه اوکراین در مورد «چشم‌انداز آموزش رزمی برای نظامیان اوکراینی و همکاری در صنایع دفاعی» گفت‌وگو کرد.

خبر مرتبط
عواقب اعزام نیروهای خارجی به اوکراین/ روسیه هشدار داد

اقتصادنیوز: سخنگوی کرملین امروز پنج‌شنبه تاکید کرد که اعزام پرسنل نظامی خارجی به اوکراین مملو از پیامدهای منفی است.

رئیس کمیته نظامی ناتو همچنین در مجمع امنیتی کی‌یف با ابراز اطمینان از توانایی اوکراین برای موفقیت در میدان جنگ گفت: «در حالی که جهان ممکن است در سال ۲۰۲۳ بیش از حد خوش‌بین بوده باشد، ما نباید اشتباه مشابهی را مرتکب شده و در سال ۲۰۲۴ بیش از حد بدبین شویم.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید