فوری/ حمله تروریستی به پایگاه نیروی دریایی/ چند نفر در پاکستان کشته شدند؟

کدخبر: ۶۳۶۷۵۱
اقتصادنیوز: مقام‌های پاکستانی امروز (سه‌شنبه) خبر دادند شماری از تروریست‌ها به یک پایگاه نیروی دریایی این کشور حمله کردند و حداقل یک سرباز را کشتند. نیروهای امنیتی هم در تیراندازی متقابل هر پنج مهاجم را از پای درآوردند.
فوری/ حمله تروریستی به پایگاه نیروی دریایی/ چند نفر در پاکستان کشته شدند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازایرنا، حمله به پایگاه «تربت» در جنوب غرب پاکستان دومین حمله از سوی تروریست‌ها به یک نهاد نظامی این کشور در روزهای گذشته محسوب می‌شود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، دفتر «شهباز شریف» نخست‌وزیر پاکستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «خوشبختانه این حمله تلفات زیادی نداشت».

در این میان، یکی از سخنگوهای نیروی دریایی پاکستان نیز اعلام کرد، تمامی پنج مهاجم پس از آنکه تلاش کردند تا به این پایگاه وارد شوند، کشته شدند. یک سرباز نیز جان خود را از دست داد.

«ارتش آزادی بخش بلوچ» که مهم‌ترین گروه جدایی‌طلب در بلوچستان پاکستان است، مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

این گروه پیشتر به دارایی‌های پاکستان و چین در منطقه و جاهای دیگر حمله کرده بودند.

خبر مرتبط
نجات ماهیگیران ایرانی توسط نیروی دریایی پاکستان+جزئیات

اقتصادنیوز: طبق اعلام نیروی دریایی پاکستان، ناو جنگی این کشور پس از وقوع آتش سوزی غیرقابل کنترل در یک قایق، 8 ماهیگیر ایرانی را از دریای آزاد نجات داد.

چین سرمایه گذاری جدی و سنگینی در ایالت بلوچستان پاکستان دارد که هم مرز با ایران و افغانستان است و این سرمایه‌گذاری در «بندر گوادر» است.

خبر مرتبط
حادثه برای قایق ایرانیان در دریای آزاد/ نجات 8 سرنشین توسط نیروی دریایی پاکستان

اقتصادنیوز: نیروی دریایی پاکستان اعلام کرد که پس از دریافت تماس اضطراری از یک قایق ماهیگیران ایرانی در دریای آزاد، موفق به نجات هر هشت سرنشین آن شده است.

این پایگاه نیروی دریایی برای کریدور اقتصادی پاکستان و چین از آن جهت مهم است که مسیرها و جاده های زیادی و پروژه های زیادی را در بر می‌گیرد و بخشی از ابتکارعمل کمربند و جاده «شی جین‌پینگ» رئیس جمهور چین تلقی می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید