درخواست مهم بایدن از نتانیاهو

کدخبر: ۶۳۸۳۸۵
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا از نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خواست تا گام‌هایی در راستای حفاظت از غیرنظامیان در غزه بردارد.
درخواست مهم بایدن از نتانیاهو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جو بایدن در تماس با بنیامین نتانیاهو گفت: حمله به کارکنان سازمان‌های بشردوستانه غیرقابل قبول بوده و اسرائیل باید گام‌هایی در راستای حفاظت از غیرنظامیان بردارد.

کارکنان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی » روز دوشنبه در یک منطقه غیرنظامی‌شده واقع در غزه، در چند خودرو که لوگوی این سازمان را داشت، هدف حمله هوایی صهیونیست‌ها قرار گرفتند. این کاروان حین بازگشت از انبار آذوقه‌ای در دیر البلح هدف قرار گرفت. آنها بیش از ۱۰۰ تُن مواد غذایی را که از طریق دریا به این منطقه محاصره شده رسیده بود، در آنجا تخلیه کردند. به گفته این سازمان، تردد اعضای این خیریه از قبل به اطلاع نظامیان صهیونیست رسیده بود.

این کاروان از سه وسیله نقلیه تشکیل شده بود، از جمله دو خودرو زرهی که به وضوح نشان موسسه خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» را روی بدنه خودرو داشتند. هر سه خودرو در جریان حملات هوایی صهیونیست‌ها مورد اصابت قرار گرفتند.

خبر مرتبط
کمک آمریکا به اسرائیل مشروط می شود؟

اقتصادنیوز: یکی از سناتورهای آمریکایی حامی رژیم صهیونیستی می‌گوید که در صورت تداوم جنگ غزه و حمله تل‌آویو به رفح، آمریکا باید کمک به اسراییل را مشروط کند.


اجساد شش تن از نیروهای این خیریه از غزه به مصر برده شده تا به کشورشان بازگردانده شوند. همکار فلسطینی آنها روز سه‌شنبه در زادگاهش در رفح در جنوب غزه به خاک سپرده شد. سه تن از امدادگران کشته شده اتباع بریتانیا بودند. یک فرد تبعه لهستان، یک فرد استرالیایی، یک فرد فلسطینی و یک شهروند آمریکایی-کانادایی دوتابعیتی هم کشته شدند.

خبر مرتبط
عصبانیت بایدن از نتانیاهو/ مواضع آمریکا در قبال اسرائیل تغییر کرده است؟

اقتصادنیوز: جو بایدن با بنیامین نتانیاهو در پی حمله مرگبار این رژیم به امدادگران در نوار غزه امروز پنجشنبه به وقت محلی با یکدیگر گفتگو کردند.


بایدن همچنین تاکید کرد که سیاست آمریکا در قبال غزه براساس ارزیابی‌های این کشور از گام‌های رژیم صهیونیستی در راستای جلوگیری‌ از آسیب رساندن به غیرنظامیان تعیین خواهد شد.

نتانیاهو نیز در رابطه با تهدیدات ایران مدعی شد که این رژیم توانایی دفاع از خود را دارد و به حملات علیه امنیت خود پاسخ خواهد داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی