اعتراف مذاکره کنندگان اسرائیلی به سنگ‌اندازی نتانیاهو در مذاکرات

کدخبر: ۶۴۰۰۱۲
اقتصادنیوز : سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل خبر داد که «بدبینی در میان مقامات اسرائیلی شرکت کننده در مذاکرات با حماس در مورد دستیابی به توافقی در آینده نزدیک حاکم است.»
اعتراف مذاکره کنندگان اسرائیلی به سنگ‌اندازی نتانیاهو در مذاکرات

به گزارش اقتصادنویز به نقل از ایسنا، کانال «کان»، وابسته به سازمان پخش رسمی این رژیم گزارش داد مقامات هیئت اسرائیلی شرکت کننده در مذاکرات مبادله اسرا با حماس نسبت به رویکرد دستیابی به توافق در آینده نزدیک بدبین هستند.

 

به گزارش کانال رسمی این رژیم، مقامات انتظار دارند که جنبش حماس در پایان آخرین دور مذاکرات در قاهره، خواستار تغییر در کلیات پیشنهاد میانجی‌گران در مورد تبادل اسرا و آتش‌بس شود.

خبر مرتبط
تیراندازی نظامیان اسرائیل به سمت خبرنگاران این شبکه

اقتصادنیوز : نظامیان ارتش اسرائیل به سوی خبرنگاران شبکه خبری المیادین در جنوب لبنان آتش گشودند.

بر اساس برآوردهای مقامات، حماس در روزهای آینده به این پیشنهاد پاسخ خواهد داد، اما خواستار تغییر در خطوط کلی خواهد بود که پیشرفت در مذاکرات را دشوار خواهد کرد.

کانال عبری زبان ۱۲، نیز گزارش داد بر اساس اطلاعات فاش شده از هیئت مذاکره کننده رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، در حال مانع تراشی در معامله مبادله اسیران است و این مذاکرات به شکل فعلی «ممکن است یک سال طول بکشد.»

این کانال به نقل از یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده صهیونیست افزود: نتانیاهو روسای هیئت مذاکره‌کننده و شورای جنگ را نیز دور می‌زند.

این کانال افزود: ما صبح مجوز می‌گیریم و بعد از ظهر نتانیاهو برای ممانعت از مذاکره تماس می‌گیرد!

این در حالی است که دفتر نتانیاهو در واکنش به افشای اطلاعات هیئت مذاکره کننده ادعا کرد که «نتانیاهو شبانه روز برای بازگرداندن افراد اسیر شده تلاش می‌کند و او توافق تسلیم را رد می‌کند.» این دفتر همچنین مدعی شد که حماس است که مانع رسیدن به یک توافق تبادل اسیران می‌شود.

روز دوشنبه یک منبع آگاه فلسطینی به آناتولی فاش کرد که پیشنهاد جدید برای آرامش در نوار غزه شامل سه مرحله است که شامل تبادل اسرا و بازگشت مشروط آوارگان فلسطینی به مناطق شمال نوار غزه است.

محمود مرداوی، عضو حماس، در توضیح این پیشنهاد گفت: جنبش «خواهان توافقی روشن است که ما را درگیر نبرد جدیدی نمی‌کند که شامل آتش‌بس جامع، خروج کامل اشغالگران از نوار غزه، بازگشت آوارگان بدون قید و شرطی و بازسازی بدون محدودیت و در ادامه عملیات تبادل اسیران می‌شود.»

وی ادامه داد: پیشنهادی که میانجی‌ها ارائه کرده‌اند به وضوح و صریح آتش‌بس را نادیده می‌گیرد و لزوم خروج اسرائیل از غزه را تاکید نمی‌کند.

حماس بارها تعهد خود را مبنی بر پایان دادن به جنگ، خروج کامل نیروهای اسرائیلی از نوار غزه، بازگشت آوارگان به مناطق خود و آزادی رساندن کمک‌های بشردوستانه و امدادی، در چارچوب توافق تبادل اسرا اعلام کرده است.

مصر، قطر و آمریکا ماه‌ها است که مذاکرات غیرمستقیم بین رژیم صهیونیستی و جنبش حماس را با هدف دستیابی به توافق آتش‌بس در نوار غزه و تبادل اسرا و بازداشت‌شدگان بین دو طرف رهبری می‌کنند.

 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی