درخواست مهم آلمان از شرکای ائتلاف نظامی ناتو

کدخبر: ۶۴۱۵۸۹
اقتصادنیوز : صدر اعظم آلمان از شرکای خود در ائتلاف نظامی ناتو خواست موشک های پاتریوت بیشتری را در اختیار اوکراین قرار دهند.
درخواست مهم آلمان از شرکای ائتلاف نظامی ناتو

 به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم ، اولاف شولتز، صدر اعظم آلمان برای تحویل سیستم های دفاع هوایی بیشتر برای اوکراین در اجلاس سران کشورها و دولت‌های اتحادیه اروپا تبلیغ کرد. شولتز پس از اجلاس سران در بروکسل گفت که آلمان "اقدامات جامعی را برای تجهیز اوکراین به سیستم های کوچک و بزرگ انجام داده است." اما حتی در زمینه تحویل سیستم بزرگ، پس از دو سیستم پاتریوتی که قبلاً تحویل داده‌ایم، با سیستم سوم، اکنون کشوری هستیم که بیشترین سهم را در این راستا دارد.

 

خبر مرتبط
اوکراین: اگر در جنگ شکست بخوریم جنگ جهانی سوم رخ می‌دهد

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر اوکراین گفت که اگر این کشور در جنگ با روسیه شکست بخورد، «جنگ جهانی سوم» رخ خواهد داد.

وی درخواست‌های خود را شرکای ناتو برای اتخاذ تصمیمات مشابه را تکرار کرده وگفت: پدافند هوایی به ویژه در اوکراین از اهمیت بالایی برخوردار است. ما می دانیم که اوکراین اکنون به حمایت ما نیاز دارد و به یک سیگنال روشن نیاز دارد.

به این ترتیب اولاف شولتز از کشورهای عضو ناتو خواسته است که دفاع هوایی اوکراین را با سیستم های دفاع هوایی پاتریوت بیشتر تقویت کنند. به گفته وی هیچ دلیل منطقی برای سایر کشورهای ناتو برای رد این درخواست اوکراین وجود ندارد.

وی پس از نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل گفت که ناتو قبلاً به صراحت اعلام کرده است که تحویل سیستم های بیشتر را قابل توجیه می داند.

دولت فدرال آلمان اعلام کرده بود که سیستم دفاع هوایی پاتریوت دیگری را به اوکراین تحویل خواهد داد. شولتز در بروکسل گفت: "ما امیدواریم که شش مورد دیگر برای تحویل پیدا شود." علاوه بر آلمان، اسپانیا و هلند، هم این اقدام را در دستور کار دارند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین می‌خواهد در نشست بحران امروز (جمعه) با وزرای دفاع اتحادیه اروپا درخواست حمایت نظامی بیشتر برای نبرد دفاعی علیه روسیه را ارائه کند. به گفته زلنسکی، مسئله فعلی کشورش این است که آیا می‌تواند خط مقدم را حفظ کند و از زیرساخت‌های انرژی باقی مانده محافظت کند. در هفته‌های اخیر، روسیه فشار نظامی بر اوکراین را افزایش داده و از جمله، تقریباً تمام نیروگاه های حرارتی را با حملات هوایی نابود کرده است.

همچنین با توجه به حملات هوایی ویرانگر روسیه به اوکراین، آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان هم بار دیگر خواستار کمک نظامی بیشتر غرب شد. بائربوک در مجله ZDF-heute-journal گفت: «در سراسر جهان باید دفاع هوایی را که در اختیار داریم جمع کنیم. اینکه دقیقاً چگونه می‌توان این کار را انجام داد، چیزی است که وزرای خارجه G7 در نشست خود در کاپری به آن خواهند پرداخت.

بائربوک انتقادات مبنی بر تردید اتحادیه اروپا در ارائه حمایت نظامی از اوکراین را رد کرد. او گفت: "ما منتظر هیچ چیز نیستیم. ما فقط نمی توانیم جادوگری و جادو انجام دهیم."

گیتاناس نائوسدا، رئیس جمهور لیتوانی هم خواستار تقویت پدافند هوایی اوکراین شده است. وی در این باره گفته است: بخصوص کشورهای اتحادیه اروپا و ایالات متحده امریکا باید کمک های نظامی خود به اوکراین را تسریع کنند و مکانیسم های تحریمی جدید و بهبود یافته‌ای را علیه روسیه پیدا کنند.

به گفته ناوسدا، اوکراین برای محافظت بهتر از شهرها و حریم هوایی خود به سیستم های دفاع هوایی اضافی نیاز دارد.

ناوسدا همچنین از کنگره ایالات متحده آمریکا درخواست کرد تا در نهایت بسته کمک‌های بیشتر به اوکراین را تصویب کند. او در ادامه نوشت: اکنون زمان آن است که ایالات متحده "کار درست را انجام دهد". انتظار می‌رود مجلس نمایندگان آمریکا شنبه آینده درباره بسته کمک‌های جدید به اوکراین که مدت‌ها به تعویق افتاده رای‌گیری کند.

آنالنا بائربوک، وزیر امور خارجه آلمان هم ابراز امیدواری کرده که مجلس نمایندگان ایالات متحده در مورد حمایت بیشتر از اوکراین رای گیری کنند. وی گفت که این یک "نشانه امیدوارکننده" است که سیگنال‌هایی از سوی ایالات متحده در مورد ادامه کمک به اوکراین وجود دارد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی