جدیدترین ادعای سنتکام در خلیج عدن/ موشک بالستیک یمن رهگیری شد!

کدخبر: ۶۴۲۸۱۲
اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) بامداد پنجشنبه مدعی شد که با یک موشک بالستیک ضد کشتی و چهار پهپاد نیروهای یمنی مقابله کرده است.
جدیدترین ادعای سنتکام در خلیج عدن/ موشک بالستیک یمن رهگیری شد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، سنتکام در بیانیه‌ای در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: در ساعت ۱۱ و ۵۱ دقیقه صبح (به وقت صنعا) ۲۴ آوریل (پنجم اردیبهشت) یک کشتی ائتلاف با موفقیت با یک موشک بالستیک ضد کشتی که از مناطق تحت کنترل حوثی‌های تحت حمایت ایران در یمن بر فراز خلیج عدن پرتاب شد، مقابله کرد.

سنتکام افزود: این موشک احتمالاً کشتی ام.وی یورک‌تاون را هدف قرار داده بود. این کشتی تحت پرچم و متعلق به آمریکاست که ۱۸ خدمه آمریکایی و چهار خدمه یونانی دارد. هیچ تلفات یا خسارتی از سوی کشتی‌های آمریکایی، ائتلاف یا تجاری گزارش نشده است.

خبر مرتبط
ادعای جدید سنتکام درباره مقابله با پهپادهای یمنی

سنتکام مدعی شد که با پهپاد نیروهای یمنی مقابله کرده است.

فرماندهی مرکزی آمریکا اعلام کرد: همچنین سنتکام از ساعت ۱۲ و ۷ دقیقه تا یک و ۲۶ دقیقه بعدازظهر با موفقیت با چهار پهپاد را بر فراز مناطق تحت کنترل حوثی‌ها مقابله و آنها را منهدم کرد. مشخص شد که موشک بالستیک ضد کشتی و پهپادها تهدیدی قریب الوقوع برای کشتی‌های تجاری ایالات متحده، ائتلاف و تجاری در منطقه هستند.

نیروهای مسلح یمن در ماه‌های گذشته در حمایت از مردم غزه، چند کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالا برای این رژیم را که در دریای سرخ، اقیانوس هند و تنگه باب‌المندب عازم سرزمین‌های اشغالی بودند، هدف قرار داده است.

خبر مرتبط
ادعای سنتکام نسبت به سرنگونی 4 پهپاد یمنی

اقتصادنیوز: فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه خاورمیانه موسوم به سنتکام در تداوم حملات خود علیه انصارالله یمن، مدعی سرنگون کردن ۴ پهپاد یمنی شد.

نیروهای مسلح یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی و کشتی نیروهای ائتلاف حامی رژیم صهیونیستی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

آمریکا و انگلیس طی چندین نوبت به بهانه صیانت از کشتیرانی بین‌المللی علیه مواضع نیروهای یمنی حمله کردند اما این اقدامات به گواه کارشناسان بین‌المللی نتوانسته است حملات علیه کشتی‌های وابسته به رژیم صهیونیستی در دریای سرخ را مهار و بازدارندگی ایجاد کند.

اتحادیه اروپا نیز یک ماموریت دریایی در دریای سرخ موسوم به «آسپیدس» تشکیل داده و مدعی شده که هدف از این عملیات فقط دفاعی است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید