انتقاد شدید صادق خان از مواضع لندن نسبت به اسرائیل

کدخبر: ۶۴۹۸۵۰
اقتصادنیوز: شهردار شهر لندن که از اعضای حزب کارگر است جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در بمباران آوارگان فلسطینی ساکن اردوگاه رفح را محکوم کرده و خواستار توقف فروش تسلیحات از سوی دولت لندن به این رژیم شد.
انتقاد شدید صادق خان از مواضع لندن نسبت به اسرائیل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جنگنده‌های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.در این جنایت بیش از ۴۵ فلسطینی، شهید و ده‌ها نفر زخمی شده‌اند. جست‌وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.

رسانه های انگلیسی نوشتند «صادق خان»، شهردار شهر لندن با محکوم کردن این حمله به آوارگان فلسطینی در رفح و درخواست برای متوقف ساختن فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد شدید از سیاست‌های دولت لندن، «کر استارمر»، رهبر حزب متبوع خود را نیز به چالش کشیده است.

بیش از ۶ قانونگذار دیگر نیز درخواست او را تکرار کرده و فشارها را بر رهبر حزب کارگر که به خاطر مواضعش در حمایت از رژیم صهیونیستی در جنگ غزه با مخالفت‌های زیادی مواجه شده، افزایش داده‌اند.

خبر مرتبط
سازمان بهداشت جهانی بیانیه داد/ حملات به آوارگان رفح را محکوم می کنیم

اقتصادنیوز: منابع خبری بامداد سه‌شنبه گزارش دادند که سازمان جهانی بهداشت حملات رژیم صهیونیستی به آوارگان فلسطینی در رفح را محکوم کرده است.

صادق خان در اظهاراتی درباره حمله روز یکشنبه در رفح گفت: «صحنه‌های غم‌انگیز و دلخراش که بعد از حمله دیگر اسرائیل در رفح رخ داد نقض فاحش قوانین بین‌المللی و حکم دیوان بین‌المللی دادگستری هستند. این بسیار شرم‌آور است که دولت کشور ما هیچ اقدامی نشان نمی‌دهد. آنها باید سرانجام فروش تسلیحات را به اسرائیل متوقف کرده و فشارهایی واقعی را به منظور پایان دادن به این اقدامات وحشتناک وارد کنند.»

به نوشته روزنامه تلگراف، این موضع صادق خان بار دیگر حاکی از بالا گرفتن اختلافات عمیق در داخل حزب کارگر بر سر برخورد با رژیم صهیونیستی در واکنش به جنایات در جنگ غزه است و این وضعیت بخت و اقبال کر استارمر،‌ رهبر این حزب در انتخابات سراسری بعدی انگلیس را به خطر انداخته است.

رهبر حزب کارگر بعد از آنکه حزبش در جریان انتخابات محلی اخیر انگلیس آرای رای‌دهندگان مسلمان را به خاطر تداوم حمایت از صهیونیست‌ها از دست داد تحت فشار زیادی قرار گرفته تا موضعی سرسختانه را علیه اسرائیل اتخاذ کند.

به نوشته تلگراف، اخیرا بیش از ۶ قانونگذار شامل چهره‌های ارشد جناح چپ خواستار تحریم تسلیحاتی رژیم صهیونیستی در پی حملات اخیر این رژیم به رفح شده‌اند.

خبر مرتبط
نوشدارو بعد از مرگ سهراب و .../ پشیمانی نتانیاهو از حمله به رفح

اقتصادنیوز :پس از جنایت اشغالگران در رفح و هدف قرار دادن آوارگان در اردوگاهی در غرب این شهر، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ژستی انسان‌دوستانه گفت که این حمله «اشتباه غم‌انگیزی» بود.

«ریچارد برگون»، یک وزیر سابق دولت در سایه حزب کارگر انگلیس گفت: «دولت ما نباید در حالی که اسرائیل به دیوان جهانی بی اعتنایی می‌کند تنها ایستاده و نظاره‌گر باشد. باید با آن برخورد کرده و در شروع به فروش تسلیحات به اسرائیل پایان دهد.»

«سارا اوون»، یک وزیر سابق دیگر دولت در سایه حزب کارگر انگلیس، ماه نوامبر گذشته در چارچوب موج مخالفتهای درون حزبی علیه کر استارمر به خاطر حمایت نکردنش از برقراری آتش‌بس در غزه، از سمتش استعفا کرده بود و حالا فشارها را بر کر استارمر بیش از پیش افزایش داده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی