اسپانیا در قتل یهودیان دست دارد!

کدخبر: ۶۴۹۸۹۵
اقتصادنیوز :وزیر خارجه رژیم صهیونیستی به اقدام اسپانیا درباره به رسمیت شناختن کشور فلسطین واکنش نشان داد.
اسپانیا در قتل یهودیان دست دارد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، یسرائیل کاتس، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد: «پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا با به رسمیت شناختن کشور فلسطین در تحریک به قتل مردم یهود دست دارد.»

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا امروز (سه‌شنبه) گفت دولتش اواخر روز طرحی را برای به رسمیت شناختن رسمی کشور فلسطین تصویب خواهد کرد.

پدرو سانچز در سخنرانی خود در مادرید گفت: «این یک تصمیم تاریخی است که یک هدف واحد دارد؛ کمک به دستیابی به صلح بین اسرائیل و فلسطین.»

سانچز تاکید کرد: «اسپانیا کشور فلسطین را بر اساس مرزهای ۱۹۶۷ و تنها تغییراتی را که مورد توافق طرفین قرار گرفته است، به رسمیت می‌شناسد. اگرچه تعیین مرزهای سایر کشورها به عهده اسپانیا نیست، اما موضع ما با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد و با موضعی که به طور سنتی توسط اتحادیه اروپا برگزار می شود، همسو است. دولت فلسطین باید شامل کرانه باختری و غزه متصل به یک کریدور و قدس شرقی به عنوان پایتخت آن "قابل دوام" باشد.»

خبر مرتبط
دهن کجی اسرائیل به حکم دادگاه لاهه صدای سازمان ملل را در آورد

اقتصادنیوز :هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در اظهاراتی با بیان اینکه اخبار رسیده از حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب غزه بسیار تلخ است، این حملات را محکوم کرد.

وی تاکید کرد: «اقدام برای به رسمیت شناختن فلسطین علیه اسرائیل نیست، بلکه نشان‌دهنده رد مستقیم حماس است که مخالف راه‌حل 2 دولتی است.»

پدرو سانچز گفت: «برای دستیابی به راه‌حل پایدار 2 دولتی، اولویت اصلی پایان دادن به بحران غزه است که شامل دستیابی به آتش‌بس دائمی، دسترسی بدون مانع به کمک‌های بشردوستانه به غزه و آزادی همه اسیران اسرائیلی است. اسپانیا همچنین انرژی خود را برای حمایت از اصلاحات تشکیلات خودگردان فلسطین به کار خواهد گرفت. این به همه حمایت ما نیاز دارد.»

خبر مرتبط
انتقاد شدید صادق خان از مواضع لندن نسبت به اسرائیل

اقتصادنیوز: شهردار شهر لندن که از اعضای حزب کارگر است جنایت اخیر رژیم صهیونیستی در بمباران آوارگان فلسطینی ساکن اردوگاه رفح را محکوم کرده و خواستار توقف فروش تسلیحات از سوی دولت لندن به این رژیم شد.

نروژ و ایرلند هم قرار است امروز به طور رسمی کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی