یمن به تن آمریکا لرزه انداخت/برنامه حملات آمریکا متوقف شد!

کدخبر: ۶۵۱۲۵۷
اقتصادنیوز: منابعی در صنعا می‌گویند ناو هواپیمابر «یو.اس.اس. دوایت آیزنهاور» به سواحل نزدیک به عربستان منتقل شده تا از محدوده آتش ارتش یمن دورتر شود.
یمن به تن آمریکا لرزه انداخت/برنامه حملات آمریکا متوقف شد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، منابع یمنی می‌گویند آمریکا قصد داشت در پاسخ به عملیات‌های یمن، حملات تلافی‌جویانه دیگری علیه این کشور انجام دهد؛ مانند یک حمله هوایی گسترده که تعدادی از استان‌های یمن را هدف قرار دهد اما پس از حملات علیه آیزنهاور به‌طور ناگهانی این برنامه‌ها را متوقف کرد.

خبر مرتبط
وقوع حادثه امنیتی جدید در آب‌های یمن

اقتصادنیوز: سازمان تجارت دریایی انگلیس اعلام کرد که گزارشی از یک حادثه در غرب سواحل یمن دریافت کرده است.

بر اساس نوشته روزنامه الاخبار، منابع یمنی گفته‌اند ناو هواپیمابر آیزنهاور به سواحل نزدیک به عربستان منتقل شده تا از محدوده آتش ارتش یمن یمن دورتر شود.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد یکشنبه اعلام کرد که در عملیات اول از ۶ عملیات اخیر ارتش این کشور، ناو هواپیمابر «یواس‌اس دوایت آیزنهاور» در شمال دریای سرخ هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفت.

این مقام یمنی روز جمعه نیز اعلام کرد آیزنهاور در پاسخ به حملات بامداد جمعه آمریکا و انگلیس به نقاط مختلف یمن، هدف حمله ارتش این کشور قرار گرفته بود.

یحیی سریع در ادامه خبر داد در عملیات دوم، یک‌ ناوشکن آمریکایی در دریای سرخ هدف حمله مستقیم پهپادهای یمن قرار گرفت.

چهار عملیات بعدی ارتش یمن هم علیه کشتی‌های متعلق به شرکت‌هایی که ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کردند، صورت گرفت.

یحیی سریع اعلام کرد کشتی MAINA با ۲ عملیات در دریای سرخ و دریای عرب (شمال اقیانوس هند) هدف قرار گرفت.

وی در پایان تاکید کرد عملیات‌های ارتش یمن در حمایت از مردم فلسطین و در راستای مقابله با تجاوزات نظامی آمریکا و انگلیس علیه یمن ادامه خواهد داشت.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی