مدودف : شولتس به خاطر دروغ هایش باید توبه کند/ حمایت قاطع غرب و آمریکا از کی یف

کدخبر: ۶۵۲۲۰۰
اقتصادنیوز: دیمیتری مدودف گفت، در حال حاضر اوکراین به طور کامل توسط آمریکا و متحدانش در ناتو کنترل، اداره و حمایت می‌شود.
مدودف : شولتس به خاطر دروغ هایش باید توبه کند/ حمایت قاطع غرب و آمریکا از کی یف

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «دیمیتری مدودف» معاون شورای امنیت روسیه با اشاره به گفته‌های «اولاف شولتس» صدراعظم آلمان که گفته بود اوکراین قوی است و نمی‌توان آن را به زانو درآورد، گفت: «در حال حاضر اوکراین را آمریکا و متحدانش در ائتلاف نظامی ناتو کنترل و تامین مالی می‌کنند.»

به نقل از خبرگزاری تاس، مدودف که سابقا رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر روسیه هم بوده، در ادامه صحبت‌هایش گفت: «شولتش باید در برابر اوکراینی‌ها به خاطر دروغ‌هایش در مورد پیروزی قریب‌الوقوع، وقف کردن اوکراینی‌ها به نابودی و احیای نازیسم توبه کند.»

خبر مرتبط
بایدن: اوکراین را رها نخواهیم کرد

اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور آمریکا، امروز (شنبه) پس از دیدار با همتای فرانسوی خود بر حمایت کشورش از اوکراین و سایر متحدان خود تاکید کرد.

این سیاستمدار سرشناس روس در پیام تلگرامی خود نوشت، به‌رغم اعتراضات مردم آلمان، این کشور کشنده‌ترین سلاح‌ها را در اختیار کی‌یف قرار می‌دهد. او افزود: «حتی جوزف بورل (رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا) اعتراف کرد که اگر انتقال تسلیحات به کی‌یف متوقف شود، درگیری در اوکراین ظرف چند هفته پایان می‌یابد.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی