فوری / آمریکا تحریم های جدید علیه روسیه وضع کرد

کدخبر: ۶۵۳۰۶۲
اقتصادنیوز: ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسیه اعمال کرد.
فوری / آمریکا تحریم های جدید علیه روسیه وضع کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، وزارت خزانه داری آمریکا امروز از وضع تحریم‌های جدیدی علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسیه از جمله «بورس مسکو» خبر داد.

خبرگزاری ریانوستی گزارش داد،‌ وزارت خزانه داری آمریکا امروز چهارشنبه تحریم‌ هایی را علیه بیش از ۳۰۰ فرد و نهاد روسی اعمال کرد.

دربیانیه صادره از سوی دفتر دارائی های وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در این خصوص آمده است که «بورس مسکو» نیز در تحریم های امروز هدف قرار گرفته است.

خبر مرتبط
بلینکن مدعی شد / حماس خواستار تغییرات زیادی در پیشنهاد آتش‌بس شده

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که حماس به پیشنهاد آتش بس مورد حمایت آمریکا برای نوار غزه با «تغییراتی متعدد» پاسخ داده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم‌ های امروز خود علیه روسیه، بیش از ۳۰۰ شخص حقیقی و حقوقی در روسیه، آسیا، غرب آسیا، اروپا و آفریقا را هدف قرار داده است.

بیانیه مذکور می افزاید: در حالی که رئیس جمهور بایدن و سران گروه- ۷ (G۷) برای نشست این هفته (به وقت محلی) در ایتالیا آماده می شوند، وزارت خزانه داری ایالات متحده در حال صدور تدابیر جدید گسترده ای است که بر اساس تعهدات گروه- ۷ برای تشدید فشار بر روسیه اجرا می شود.

ارتش روسیه ۲۴ فوریه سال ۲۰۲۲ (۵ اسفند ۱۴۰۰) «عملیات نظامی ویژه» خود را در شرق اوکراین آغاز کرد؛ مقامات ارشد دولت روسیه می‌گویند این عملیات در پاسخ به درخواست سران دونتسک و لوهانسک برای حفاظت از آنها در برابر نیروهای اوکراینی آغاز شد.

به نوشته اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفته بود که هدف از این عملیات «حمایت از مردمی است که بیش از ۸ سال تحت نسل‌کشی و آزار و اذیت رژیم کی‌ یف قرار داشتند».

آمریکا و کشورهای غربی برای مقابله با پیشروی ارتش روسیه، ضمن ارسال انواع تسلیحات پیشرفته به ارتش اوکراین، تاکنون تحریم‌ های زیادی علیه روسیه اعمال کرده‌ اند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی