تلاش ناکام ترامپ در شارژ بازار

ریزش قیمت طلا سرعت گرفت /اونس در 3 ساعت 30 دلار سقوط کرد!

کدخبر: 367140
اقتصادنیوز : ساعاتی پیش اونس طلا با 30 دلار ریزش، پس از 5 روز به کانال 1800 دلار بازگشت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا با آغاز هفته کاری بازار‌های جهانی روندی ریزشی اما آرام و بی‌رمق داشت. اما امروز و در ادامه روندی که ساعات پیش شروع شد قیمت طلا 2 درصد کاهش قیمت داد.

براین اساس  ساعاتی پیش اونس طلا  با 30 دلار ریزش،  پس از 5 روز به کانال 1800 دلار بازگشت.  قیمت لحظه‌ای طلا اکنون بر روی 1893 دلار قرار دارد.

نمودار طلا

هفته پیش افشین نبوی از ام‌کی‌اس سوئیس  کف بازار این هفته را 1870 دلار برآورد کرده بود با این حال قیمت طلا هنوز به نزدیکی این قیمت نرسیده است. وی گفته بود روند صعودی 2 هفته گذشته زیادی بی‌پروا بوده است و به احتمال زیاد اصلاح قابل توجهی به دنبال خواهد داشت.

دلیل این کاهش قیمت، افزایش شاخص دلار است. شاخص دلار با 0.5 درصد افزایش به 93.52 واحد رسید.

این درحالی است که ترامپ در حین سقوط قیمت طلا و بازار‌های بورس تلاش کرد از سقوط آن با توئیت خود جلوگیری کند و آن را دوباره احیا کند. ترامپ در این توئیت نوشت: محرک‌های مالی، یا کار را کامل انجام دهید  یا «بروید خانه‌هاتون». (اصطلاح «!Go big or Go Home» به معنای «بزرگ برو یا به خانه برو!» جمله‌ای است که به انجام جدی یک کار یا بکارگیری تمام تلاش خود، توصیه دارد.)

نوئیت ترامپ

این عبارت به شکلی دیگر هفته پیش توسط ترامپ منتشر شده بود که به افزایش طلا و بازار‌های بورس آمریکا موجب شده بود. که البته این بار کارساز نبود.

صعودآرام و پیوسته طلا در روز پایانی بازار‌؛ سیگنال‌های محرک جدید مالی آمریکا به بازار طلا

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما