گزارش پایان روز بازار اونس + نمودار

بازار ها از دست ترامپ در رفتند/ روز بزرگ در بازار طلا

کدخبر: 367704
اقتصاد نیوز : در آخرین روز بازار‌های جهانی این هفته، قیمت هر اونس طلا با 0.5 درصد کاهش برای سومین بار از آغاز هفته در کانال 1800 دلار قرار گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز، با بسته شدن بازار‌ ‌ها در روز جمعه، هفته کاری بازارهای جهانی به اتمام رسید. پس از سقوط روز سه شنبه طلا، حاصل از ناامیدی سرمایه‌گذاران از بسته‌های محرک مالی، قیمت اونس با نوسان 10 دلاری در سطح 1900 روبرو بود. قیمت هر اونس طلا در پایان روز جمعه بر روی 1899 قرار گرفت. این قیمت به معنای کاهش 9 دلاری از آغاز روز و کاهش 31 دلاری از آغاز هفته است.طلا هفته کاری گذشته را در کانال 1900 دلار به پایان رسانده بود اما این هفته مجددا پشت مرز 1900 به استقبال آخر هفته رفت.

نمودار طلا

در بازار‌های دیگر، هر اونس نقره با 0.3 درصد کاهش به 24 دلار و 25 سنت رسید و در هفته بیش از 3 درصد کاهش داشت. پلاتین با کاهش 0.2 درصد کاهش بر روی  862.05 دلار قرار گرفت و پالادیوم با سقوط 0.9 درصدی به 2332 دلار رسید.

تصمیم جدی بازار به بلاتکلیفی

مانند هفته گذشته، نظرات رئیس جمهور آمریکا در توئیتر و کنگره آمریکا در مورد بسته مالی بزرگ‌ترین محرک‌های بازار این هفته بودند و همانطور که انتظار می‌رفت انتشار داده‌‌‌های اقتصادی از اهمیتی بسیار اندکی برخوردار بودند. به‌طوری که حتی انتشار ادعا‌های بیکاری هفتگی که از پیش‌بینی‌های بسیار بالا‌تر بود کوچکترین تأثیری در بازار طلا نگذاشت.

البته انتشار این آمار فعلا در بازاری که محصور انتخابات است تاثیری نخواهد گذاشت اما به گفته تحلیلی‌گران انتشار این آمار نگران کننده در بلند مدت و پس از انتخابات و روشن شدن وضعیت محرک‌های مالی بسیار مهم خواهد بود. با توجه به این‌که موج سوم کووید 19 اخیراً وارد آمریکا شده است و  آمار‌های اخیر اقتصادی بسیار نا‌امید کننده بودند، حتی در صورت پیروزی همه جانبه جمهوری‌خواهان، به‌نظر می‌رسد آنان چاره‌ای به جز تصویب محرک‌های مالی بالاتر از 1 تریلیون دلار  نخواهند داشت. 

ترامپ بایدن

اگر چه در اوایل هفته و مخصوصاً در هفته گذشته ترامپ بازار را در دست داشت، اما بازی بیش‌از حد ترامپ با بازار و محرک‌های مالی سبب شد توئیت‌های وی قدرت و تاثیر خود را از دست بدهد، بازار بعد از سقوط روز سه شنبه به‌طور کلی بسیار کم تحرک و کم  نوسان بودند و تلاش‌های توئیتری مداوم ترامپ برای تقویت آن را بی‌جواب گذاشت. بالاترین قیمت اونس پس از سقوط از  1930 دلار 1912 دلار و پایین ترین قیمت 1889 دلار بودند.  در نتیجه با توجه به نا‌امیدی از محرک‌های مالی قبل از انتخابات و کاهش شدید تأثیر پذیر بازار نسبت به توئیت‌های ترامپ، به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران در هفته آینده در حالی که دقیقاً سه هفته تا انتخابات آمریکا مانده است، به صورت فزاینده‌ای بر نظرسنجی‌های انتخاباتی متمرکز خواهند شد. از نگاه تحلیل گران روز بزرگ در بازار طلا 13 آبان است روزی که مشخص می کند کانال در چه کانالی قرار خواهد گرفت

تیتر یک
  • نقشه بازار سهام سبزپوش شد؛

    در اولین روز تابستان بازار سهام گرم شد و ۴ رکورد مثبت جدید ثبت شد.

از دست ندهید
بلیط هواپیما