کدخبر: ۳۷۰۸۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

صعود اونس در یک قدمی جدال بایدن و ترامپ +نمودار

قیمت طلا در تمامی سناریو‌های انتخاباتی+ جدول

قیمت اونس طلا در پایان روز دوشنبه با ۰.۹ درصد افزایش قیمت در نزدیکی بازگشت به کانال ۱۹۰۰ قرار گرفته است. اکنون در ساعات منتهی به آغاز انتخابات آمریکا، TD Securities برآوردی از بازدهی بازار‌ها را در سناریو‌های گوناگون ارائه داده است.

باب بسته شدن اولین روز بازار‌های جهانی، قیمت هر اونس طلا با 17 دلار افزایش در یک قدمی مرز 1900 دلار، بر روی 1895 قرار گرفته است. با وجود کاهش قیمت طلا در آغاز روز بازار، قیمت آن یک روند پیوسته افزایشی را طی کرده است. افزایش قیمت فعلی در حالی بوده است که تحلیل‌گران انتظار فروش بیشتر طلا را داشته‌اند. 

نمودار طلا

6 سناریو تی‌دی سیکوریتیز برای بازار‌ها انتخابات

شرکت خدمات مالی تی دی سیکوریتیز در جدولی پیش‌بینی از واکنش‌های محتمل بازار‌ها به انتخابات 2020، ارائه داده است.

  1. طبق این جدول در صورتی که نتایج انتخابات تا چهارشنبه نامعلوم بماند، شاخص اس‌اندپی 500 بورس آمریکا منفی 5 درصد و قیمت طلا منفی 4 درصد رشد منفی خواهد داشت. دلیل‌ این تحلیل‌ نااطمینانی اقتصادی سیاسی و احتمال به تعویق افتادن محرک‌های مالی تحلیل‌ می‌شود. 
  2. طبق جدول همین پیش‌بینی: در صورت پیروزی جو بایدن در ریاست جمهوری و حفظ تسلط جمهوری‌خواهان در انتخابات مجلس سنا، شاخص اس‌اند‌پی و قیمت طلا 1 درصد افزایش می‌یابد. 
  3. در صورت پیروزی بایدن در ریاست ‌جمهوری و پیروزی دموکرات‌ها با 51 سناتور در مجلس سنا اسن‌اند‌پی 3 درصد افزایش خواهد داشت و طلا 2 درصد. 
  4. در شرایطی که بایدن پیروز انتخابات آمریکا شود و دموکرات‌ها با 54 سناتور پیروز مجلس سنا شوند اس‌اند‌پی منفی 1 درصد کاهش خواهد یافت اما، طلا در بهترین حالت ممکن خود طبق این پیش‌بینی، 3 درصد صعود خواهد کرد. 
  5. اما اگر دونالد ترامپ برای دور دوم انتخاب شود و دموکرات‌ها مجلس سنا را تصاحب کنند شاخص اس‌اند‌پی 2 درصد افزایش می‌یابد و طلا 1 درصد.
  6. در صورتی که سنا و کاخ سفید در دست جمهوری‌خواهان باقی بماند شاخص اس‌اند‌پی 1 درصد و قیمت طلا 0.5 درصد  افزایش می‌یابد.

نمودار بازار‌ها

این مطلب برایم مفید است
60 نفر این پست را پسندیده اند