تردید معامله گران ایرانی به پیروزی ترامپ

واکنش معاملات پشت خطی دلار و سکه به انتخابات آمریکا

کدخبر: 370982
اقتصاد نیوز: روز سه‌شنبه، معاملات پشت خطی رونق همیشگی را نداشت و حجم خریدوفروش‌ها بسیار محدودشده بود. بااین‌حال، در همین معاملات، معامله گران ارز و سکه بیشتر در موقعیت فروش قرار گرفتند و همین مسئله موجب شد که قیمت هر دو دارایی نسبت به‌روز دوشنبه کمی تعدیل شود.

 به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت سکه امامی تا محدوده 14 میلیون و 100 هزارتومانی عقب نشست و قیمت دلار از کانال 29 هزارتومانی خارج شد. این در حالی بود که روز دوشنبه، دلار تا محدوده 29 هزار و 300 تومان پیش روی کرده و سکه محدوده 14 میلیون و 600 هزارتومانی را به خود دیده بود.

 افت قیمت‌ها پیش از انتخابات می‌تواند نشان‌گر این باشد که بازار نسبت به پیروزی ترامپ تا حدی دچار تردید شده است؛ بااین‌حال، ازآنجایی‌که افت قیمت‌ها چندان چشم‌گیر هم نبوده است، می‌توان گفت بازارها رفتار هیجانی روز دوشنبه خود را تا حدی پس گرفتند، فارغ از آن‌که شانس ترامپ یا بایدن از نگاه آن‌ها تغییر خاصی کرده باشد. درواقع برخی نظرسنجی‌ها حتی از افزایش شانس ترامپ نسبت به قبل خبر می‌دادند، ولی به نظر می‌رسد برخی خریداران اعتباری روزهای قبل دیگر حاضر نبودند روی برد او ریسک کنند. برنامه برخی از معامله گران فردایی آن بود که پیش از اعلام نتایج انتخابات آمریکا از بازار خارج شوند؛ درواقع این دسته از معامله گران از خریدهای روزهای ابتدایی هفته سود خوبی را به دست آوردند و دلیلی نداشت که برای نتایج انتخابات ریسکی را به خود تحمیل کنند.

دلار پشت خطی

برخی از آن‌ها احتمالاً روز چهارشنبه با دنبال کردن اخبار مربوط به نتایج انتخابات آمریکا بار دیگر موقعیت فروش یا خرید خواهند گرفت و این مسئله می‌تواند به بار هیجانی بازار اضافه کند. بااین‌حال، برخی از فعالان باور دارند درصورتی‌که نتایج انتخابات آمریکا روز چهارشنبه تا حد زیادی مشخص شود، بازار ارز و سکه پس از دو روز پر نوسان به‌سوی تعادل نسبی حرکت خواهند کرد.

 این گروه باور دارند، بازارها پیش از انتخابات بخشی از اثرات افزایشی و کاهشی برد یک نامزد را پیش‌خور کرده‌اند. درهرصورت دلار از اوایل کانال 23 هزارتومانی افزایش خود را آغاز کرد و به نزدیکی 33 هزار تومان هم رسید. در آن‌سو، بازار از نزدیکی 33 هزار تومان هم با افزایش فروش‌ها مواجه شد و حتی تا کانال 26 هزار تومان هم عقب نشست. بازار ارز می‌تواند در واکنش به نتایج انتخابات آمریکا در گام اول به دنبال آزمون سقف یا کف قیمتی باشد که در یک ماه گذشته تجربه کرده است.

 

سکه پشت خطی

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما